اخبار فناوری

Apple Air Power رويايي كه محقق نمي شود

در سال اخير خبرهاي زيادي را راجع به Apple Air Power شنيديم. در اين مقاله مي خواهيم با جزئيات راجع به اين پروژه ي اپل صحبت كنيم و سرانجام آن را براي شما شرح دهيم. قطعا براي افرادي كه از تكنولوژي روز و از وسيله هاي زيادي استفاده مي كنند، شارژ كردن وسيله هاي الكترونيكي يكي از بزرگترين دغدغه هاي آن هاست. اگر شما هم از كابل هاي زياد، شارژر هاي زياد و  تمام شدن باتري خود كلافه شديد، قطعا با شنيدن اين خبر در سال گذشته كه اپل قصد دارد يك شارژر بي سيم كه اكثر وسايل آن را شارژ مي كند، بسيار خوشحال شده باشيد. اما امروز راجع به اتفاقات و اخباري كه پيرامون اين موضوع است، مطالبي را بیان می کنیم.

اپل در رويداد معرفي iPhone X از یک شارژر بي سيم پرده برداري كرد. و اعلام كرد كه در آينده اي نزديك اپل يك شارژر بي سيمی كه قابليت شارژ Apple Watch ،iPhone و Air Pad را داشته باشد به بازار عرضه خواهد كرد.

شايعات زيادي از جمله از سمت تامين كننده ي قطعات اپل به گوش مردم رسيد كه اپل در سال 2019 با توجه به قطعاتي كه در حال خريدن آنها است، اين محصول را ارائه خواهد كرد. و گفته شد Apple Air Pad يك صفحه ي تخت است كه شما هر مدل آیفون، از آیفون هشت به بعد را روی آن قرار دهید به صورت بی سیم شارژ خواهد شد و نیاز به سیم های اضافی ندارید، فقط کافی است این شارژر بی سیم را به برق متصل کنید و آن را روی میز خود قرار دهید، سپس هر زمان که تلفن خود را نیاز نداشتید روی آن قرار دهید تا در آن فاصله شارژ شود.

اگر شما به تکنولوژی شارژر بی سیم علاقه دارید می توانید مطالبی راجع به الکترومغناطیس و انتقال توان به صورت بی سیم بین دستگاه ها مطالعه کنید. همچنین ببینید که هم اکنون شارژر های بی سیم زیادی در بازار وجود دارد که می توانید نحوه ی کارکرد آن ها را بخوانید.

سایر نکاتی که برای این دستگاه به گوش رسید می توان به این قضیه اشاره کنیم که این دستگاه می تواند Apple watch و Apple Air Pad را شارژ کند ولی توانایی شارژ کردن mac book و iPad را نخواهد داشت زیرا برای انتقال آن توان ساخته نشده است.

مشخصات زیادی از این دستگاه به بیرون درز نکرده است ولی گفته شده که با توجه به توان 15 واتی که این شارژر پشتیبانی می کند، می تواند به سرعت دستگاه ها را شارژ کند و قاعدتا از دستگاه های آینده ی اپل هم پشتیبانی خواهد کرد.

تمام این اخبار فقط موجب دلگرمی بود. تا اینکه در تاریخ 29 فوریه ی 2019 خبری به دست مطبوعات رسید که پروژه ی Apple Air Power دیگر متوقف شده و ادامه پیدا نخواهد کرد. بیانیه به شرح زیر است که در روز جمعه مورخ 29 مارس منتشر شد. مدیر ارشد اپل آقای Dan Riccio نوشت که به طور رسمی پروژه Apple Air Power متوقف شده و این متن را منتشر کرد:

پس از تلاش بسیار ما به این نتیجه رسیدیم که Apple Air Pad به استانداردهای بالای ما دست نخواهد یافت و ما این پروژه را با نهایت تاسف متوقف کردیم. و در ادامه گفت ما از تمام مشتریان خود که منتظر استفاده از این تکنولوژی جدید و کامل بودند عذر خواهی می کنیم و به آن ها می گوییم که باور داریم آینده در اختیار تکنولوژی بی سیم است و ما متعهد هستیم به ارائه ی آن به بهترین شکل ممکن.

کوک موبایل در رسانه ملی