اخبار فناوری

9 ایالت و واشینگتون مخالف ادغام T-Mobile و Sprint

9 ایالت و واشینگتون مخالف ادغام T-Mobile و Sprint

9 ایالت و واشینگتون دی سی بر علیه تصمیم دادگاه، ادغام T-Mobile و Sprint را تحریم می کنند

ادغام 26.5 میلیارد دلاری T-Mobile و Sprint لحظات متفاوتی را تجربه می کند. ماه پیش، Ajit Pai، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال توصیه کرد که این معامله مورد قبول واقع شود، اما این تصمیم بر عهده وزارت دادگستری می باشد. در میان شایعاتی که وزارت دادگستری از T-Mobile و Sprint می خواهد تا اپراتور جدیدی به عنوان رقیب معرفی نمایند تا این معامله مورد قبول واقع گردد، علی الظاهر Pai با رئیس کمیته آنتی تراست وزارت دادگستری Makan Delrahim در روز جمعه دیدار کرده است تا او را به قبول این معامله متقاعد نماید.

و حالا، بر طبق گزارشات Bloomberg، وکلای ایالتی عمومی از 9 ایالت و ناحیه کلمبیا (تمام دموکرات ها) امروز به دنبال راه کار قانونی هستند تا جلوی این اتفاق را بگیرند. با وجود قول های T-Mobile مبنی بر این که قیمت هایش را تا 3 سال بعد از انجام معامله ثابت نگه خواهد داشت، شاکیان می گویند که این اقدام به رقابت در صنعت وایرلس ضربه وارد کرده و قیمت ها را تا حداقل 4.5 میلیارد در سال افزایش خواهد داد.

درست است، ادغام دو شرکت T-Mobile و Sprint به یک شرکت، تعداد اپراتور های اصلی ایالات متحده را به اندازه 25% کاهش خواهد داد، اما T-Mobile-Sprint قوی تر، به احتمال خیلی زیاد رقابت بیشتری را با AT&T و Verizon به همراه خواهد آورد که باعث می شود تا دو اپراتور برتر ایالات متحده قیمت های خود را صادقانه تر نگه دارند. و اگر این معامله به سرانجام برسد، T-Mobile و Sprint قول داده اند تا واحد Boost Mobile مربوط به Sprint را به فروش برسانند. با توجه به این که طبق گزارش ها آمازون تمایل به خرید Boost دارد، پول زیاد این شرکت ممکن است تا اجازه دهد تا با استفاده از Boost یک مهیا کننده وایرلس جدید در سطح کشور درست کند. T-Mobile و Sprint ممکن است مجبور شوند تا برخی از طیف های فرکانسی دست بکشند و آمازون می تواند خریدار باشد.

T-Mobile و تلاش برای ادغام با شرکت Sprint

سرمایه گذاران به سرانجام رسیدن این معامله شک دارند

در حالی که کمیسیون ارتباطات فدرال در مورد وجوه فنی این ادغام نگران است، وزارت دادگستری و وکلای ایالتی عمومی نگران این موضوع هستند که این معامله چقدر مقدار رقابت را کاهش می دهد و باعث افزایش قیمت ها خواهد شد. این بیانیه اذعان می دارد که اگر ادغام مورد موافقت قرار بگیرد، T-Mobile-Sprint سهم بزرگتری از مشتریان خرده فروشی بازار را نسبت به AT&T و Verizon در اختیار خواهد داشت. در بعضی از بازار ها، این شرکت ادغامی تجارت وایرلس را به مقدار بیشتر از 50 درصد کنترل می نماید.

Bloomberg به این نکته نیز اشاره می کند که سرمایه گذاران مطمئن نیستند که این معامله به سرانجام برسد. اگر این معامله مورد موافقت قرار بگیرد، هر کسی که یک سهم از Sprint دارد، 0.10256 سهم از T-Mobile دریافت خواهد نمود. در نتیجه، یا قیمت سهام حال حاضر T-Mobile با مقدار 73.35 دلار، سهام Sprint باید به مقدر 7.73 دلار نزدیک باشد. قیمت کنونی سهام Sprint مقدار 6.58 دلار است و این دلیلی است که سرمایه گذاران در مورد این معامله 100 درصد مطمئن نیستند. فاصله بین این قیمت و قیمت سهام کنونی Sprint، مقدار 1.15 دلار، تقریبا دو برابر چیزی است که این مقدار در کمترین حالت خود در ماه پیش بود. اما همانند همه چیز در مورد این معامله، داده ها تصمیم گیرنده نیستند. در اواخر ماه آپریل، این فاصله چیزی بیش از 2 دلار بود که باعث شک و شبهه بسیاری در مورد به سرانجام رسیدن این معامله برانگیخته بود.

چند روز پیش، John Legere مدیرعامل T-Mobile ویدئویی منتشر کرد که در آن وی در مورد چیز هایی توضیح داد که “متنفران” در مورد ادغام T-Mobile و Sprint، در مورد خرید MetroPCS در سال های 2012 و 2013 نیز گفته بودند. برای مثال، افراد به اصطلاح متخصص گفته بودند که خرید MetroPCS توسط T-Mobile باعث از بین رفتن شغل ها و محو شدن نام MetroPCS خواهد شد. در عوض، این مدیر عامل گفت که این معامله باعث شد تا 10 ها هزار شغل جدید به وجود بیاید و تعداد مشتریان Metro نیز از 8.9 میلیون در هنگام بسته شدن معامله به 19 میلیون رسید.

مطالب مرتبط

کوک موبایل در رسانه ملی