اخبار فناوری

 ویندوز ۱۰ مایکروسافت برای موبایل

خبر عجیب این روزها اینکه، مایکروسافت روی ویندوز موبایل ۱۰ که برای گوشی های موبایل طراحی و توسعه داده می شود ،کار می کند.

سوالی که مطرح می گردد این است ، آیا پردازنده ی موبایلی که این ویندوز برای کار بر روی آن طراحی شده است از کلاس پردازنده های اینتل لپ تاپ است؟

 

بر اساس خبرهای رسیده از برخی توییت هایی که @evleaks انجام داده است ،مایکروسافت روی گوشی هایی کار می کند که قرار است توسط پردازنده های اینتل پشتیبانی  گردند و توسعه داده شوند. گوشی که قرار است با ویندوز ۱۰ موبایل کار کند. تا قبل از اینکه شایعاتی در مورد کار جدی برای توسعه ویندوز ۱۰ روی موبایل درز کند ، همه ویندوز ۱۰ برای موبایل را تنها یک رویا می پنداشتند.

در توییت های بعدی از Blass عکسهایی که دال بر فراهم آوری موارد مورد نیاز برای ساخت گوشی بود ،نشر داده شد.این یعنی که فرآیند ساخت گوشی آغاز گردیده است. حال باید بعد از این همه انتظار منتظر Surface Phone بود.گوشی که سیستم عامل آن می بایست بر روی ویندوز ۱۰ و یا ویندوز ۱۰ موبایل اجرا گردد.البته ممکن است برخی گمان کنند که تلفیق پردازنده ی لپ تاپ با ویندوز ۱۰ موبایل کاری بیهوده و اتلاف انرژی است.

تا کنون  باز خوردها در مورد این گوشی مثبت بوده است.برخی از کارشناسان نگران عمر باطری این گوشی هستند ، چرا که گوشی اینچنین می بایست باطری با عمر طولانی و قابلیت نگه داری توان زیاد داشته باشد.

اگر این پروژه به درستی پیش برود ،آینده ی مایکروسافت بسیار دیدنی تر خواهد شد.مایکروسافت که غول نرم افزاری دنیای تکنولوژی است قدم در راهی می نهد که به نظر بازار غیر قابل دسترسی برای او می آید.کاری شگفت آور از شرکتی شگفت آفرین : تلفیق گوشی سرفیس با ویندوز کامپیوترها …

 به نظر،بعد از موفقیت مایکروسافت در این پروژه نوبت به اجرای ویندوز ۱۰ موبایل روی تبلت ها و دیگر محصولات تکنولوژیکی خواهد رسید.


کوک موبایل در رسانه ملی