آموزش تعمیرات موبایل

 

 شاید بتوان تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل را یکی از پر درآمد ترین شغل های حوزه ی الکترونیک و تکنولوژی  دانست. براساس گزارشات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمعیت هشتاد میلیونی ایران حدود ۴۰ میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. موبایل ها نیز مانند هر وسیله ی الکترونیکی دیگر، آسیب می بینند و خراب می شوند و صد البته به تعمیر نیاز پیدا می کنند. تعداد بسیار زیادی از تعمیرات موبایل مربوط به تعمیرات سخت افزار موبایل است. دپارتمان تعمیرات و آموزش کوک موبایل مفتخر است که آموزش تعمیرات تخصصی موبایل با محوریت آموزش سخت افزار موبایل را برای اولین بار در تهران و به صورت فوق تخصصی ارایه نماید.

تعمیرات تخصصی موبایل

 

شر ایط و ضوابط پذیرش کارآموز در دپارتمان آموزش تعمیرات کوک موبایل


دپارتمان آموزشی کوک موبایل با تقید به شرایط و ضوابطی خاص، طی دوره های تعریف شده برای کاروزران مباحث تخصصی تعمیرات موبایل را آموزش داده و کارآموزان را به تعمیرکاران حرفه ای موبایل تبدیل می گرداند.

برگزاری دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل، فارغ از تعمیرات نرم افزار موبایل و یا تعمیرات سخت افزار موبایل، در چهار کلاس زیر برگزار می گردد. کارآموزان گرامی بنا بر صلاح دید خود و یا با توجه به شرایط مد نظرشان، می توانند در یکی از کلاس ها شرکت کنند و از محضر اساتید مجرب دپارتمان آموزشی کوک موبایل بهره ببرند.

آموزش تعمیرات موبایل

 • اعطای مدرک معتبر دانش آموختگی تعمیرات موبایل (سخت افزار و نرم افزار)
 • امکان استخدام پس از طی موفقیت آمیز دوره های آموزشی و کسب حد نصاب نمره توسط کارآموز
 • قیمت های اعلام شده در جدول قیمت بر حسب تومان می باشد.
 • پرداخت می تواند به صورت نقدی و یا اقساطی باشد.
 • مشاوره و جلسه ی اول به صورت رایگان برگزار می گردد.

کارورزان طی دوره های آموزشی سیلابس های زیر را می آموزند و به صورت عملی و در محیطی چالشی اقدام به تعمیر انواع موبایل ها می کنند. مباحث شامل آموزش تخصصی سخت افزار موبایل و نیز آموزش های مربوط به نرم افزار موبایل است. آموزش های نرم افزاری موبایل بیشتر معطوف به کار با باکس های نرم افزاری تعمیر موبایل است.

 

آموزش ترمیک سخت افزار موبایل در دپارتمان آموزشی کوک موبایل

با گذراندن دوره ی آموزشی سخت افزار موبایل، مباحث مربوط به سخت افزار موبایل را و هر آنچه مربوط به قطعات الکترونیکی و مکانیکی به کار رفته در گوشی های موبایل است، فرا خواهید گرفت. آموزش ها در این دوره مشتمل بر مفاهیم تئوری و مقدماتی الکترونیک، آشنایی با المان های به کار رفته در موبایل، آشنایی با مدارهای الکترونیکی و در اصل شماتیک موبایل، آشنایی با آی سی های به کار رفته روی برد موبایل، نقشه خوانی و عیب یابی موبایل، تعویض سوکت ( سوکت سیم، سوکت هندزفری، سوکت تصویر، سوکت تاچ، سوکت شارژ و … )، آموزش های مربوط به باز و بست کردن گوشی های مختلف، تعویض تاچ و ال سی دی مدل انواع برندهای موبایل، تعویض فلت انواع برندهای موبایل،  استفاده از منبع تغذیه در تست جریان کشی انواع برند موبایل، کار با دستگاه های مختلف تعمیرات موبایل از جمله هیتر و هویه و لوپ، تعویض آی سی های کریستالی و سرامیکی، تعویض آی سی های چسبی و آموزش لم های تعویض این دست آی سی ها و مباحثی از این دست می باشد.

 

 

سیلابس دوره ی سخت افزار موبایل


آنچه را که کار آموزان در یک ترم آموزش تخصصی سخت افزار فرا خواهند گرفت، در جدول زیر خلاصه می گردد:

پروژه های عملی

 1. تعویض قطعات موبایل (اسپیکر، سنسورها، ال سی دی و… )
 2. تعویض آی سی کریستالی و سرامیکی
 3. تعویض آی سی چسبی
 4. شابلون زدن
 5. نقشه خوانی

مفاهیم تئوری

 1. مفاهیم اولیه الکترونیک
 2. آشنایی با دستگاه های تست و جریان کشی
 3. آموزش نقشه خوانی و آشنایی با علایم در مدارات الکترونیکی
 4. انواع جریان کشی ها
 5. تشریح بلوک دیاگرام های انواع موبایل
 6. تشریح بلوک انواع مدارها
 7. آموزش عیب یابی برد موبایل انواع برندها
 8. آموزش تعمیر هارد انواع برندها
 9. آموزش ترمیک نرم افزار موبایل در دپارتمان آموزشی کوک موبایل

سیلابس دوره ی نرم افزار موبایل


این دوره آموزشی شامل آموزش تمامی مباحث مربوط به تعمیرات نرم افزاری موبایل ها در انواع برندهای آن می باشد. در این دوره آموزشی مباحثی چون: ترمیم بوت، آنلاک شبکه، تغییر زبان گوشی، روت کردن گوشی، فلش کردن، سریال زدن، نصب برنامه های کاربردی و مبحثی از این دست به کارورز آموزش داده می شود. یکی دیگر از آموزش های تخصصی که در مجموعه آموزشی کوک موبایل ارایه می گردد مربوط به کار با باکس های تعمیراتی موبایل ها در انواع برندهای مختلف آن ها است. کارورز با استفاده از آموزش باکس ها می تواند اقدام به عیب یابی و رفع ارورهای گوشی های انواع برندها کند. آنچه در یک ترم آموزش تخصصی نرم افزار به کار آموزان ارایه خواهد شد، در جدول زیر آمده است.

پروژه های عملی

 1. کار با انواع باکس ها و رفع ارورهای نرم افزاری موبایل
 2. کار در محیط واقعی و ارائه ی پروژه های واقعی به کارآموز

 

 

مفاهیم تئوری

 1. آشنایی با باکس های تعمیراتی انواع برندهای موبایل
 2. آشنایی با باکس نوکیا ( ATF)
 3. آشنایی با باکس اچی تی سی (Diamond Dongle)
 4. آشنایی با باکس ال جی (Octupos)
 5. آشنایی با باکس سامسونگ (BST , Z3X Pro)
 6. آشنایی با باکس هوآوی (Hua Dongle , ZZ-Key)
 7. آموزش ترمیم بوت (riff ,Medosa)

 

بدیهی است پس از گذراندن دوره ی آموزشی توسط کارآموزان، ایشان مباحث زیر را فراگرفته اند و می توانند به عنوان تعمیرکار موبایل مشغول به فعالیت شوند.

 • تسلط بر باز و بست کردن موبایل انواع برندها
 • تسلط بر کار با دستگاه های مربوط به تعمیرات تخصصی موبایل (هیتر، هویه، لوپ و…)
 • شناخت مدارات الکترونیکی انواع موبایل ها و بلوک دیاگرام آن ها
 • احاطه ی کامل به نقشه خوانی و شماتیک انواع موبایل ها
 • عیب یابی و تعمیر برد انواع موبایل و تبلت
 • تسلط بر کار با انواع باکس های نرم افزاری موبایل
 • رفع ارورهای نرم افزاری موبایل، برندهای مختلف

 

 

تعویض هارد (EMMC) انواع برندها


یکی از تخصصی ترین گام های تعمیرات موبایل و تبلت، اقدامات مربوط به تعویض هارد می باشد.  آموزش های مربوط به تعویض و پروگرام هارد، نیاز به تجربه و تخصص فراوان دارد. به جرات می توان گفت تنها مجموعه هایی اقدام به تعویض و یا آموزش تعویض هارد (EMMC) می کنند که پیشینه ی تخصصی بالایی در حوزه تعمیرات تخصصی سخت افزار موبایل دارند.

تعمیر-EMMC-موبایل

تعویض هارد (EMMC) برای هر برند خاص از موبایل نکات و لم های فراوانی دارد که تعمیر کار می بایست به آنها احاطه داشته باشد. برای مثال شاید یک ارور نرم افزاری در گوشی ناشی از مشکلی سخت افزاری در آن باشد و این تخصص تعمیر کار است که با تکیه بر دانش و تجربه خود بتواند عیب را بیابد و آن را مرتفع سازد. برای تسلط در این حوزه لازم است کارآموز آشنایی مقدماتی با مباحث تعمیرات موبایل داشته باشد تا عمل آموزش تسهیل گردد.

نکته: کارآموزانی که بتوانند در دوره های تئوری و عملی تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل، حد نصاب نمره را کسب کنند، به عنوان نیروی تعمیرات موبایل (البته در صورت توافق مالی با مدیریت مجموعه و قبولی در آزمون استخدام) در شرکت کوک موبایل استخدام خواهند شد.

اگر در انتخاب این حرفه تردید دارید خواندن این پست خالی از لطف نیست.

برای مشاهده لیست محصولات اقساطی اینجا کلیک کنید.