ترفند, ترفند سامسونگ, ترفند هوآوی

رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره

اگر از کاربران گوشی های هواوی، سامسونگ و سایر دستگاه های اندرویدی هستید و با مشکل روشن نشدن گوشی خود مواجه شده‌اید، تا انتهای این مقاله با کوک موبایل همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به آموزش رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره بپردازیم.

مقدمه‌ای در رابطه با مشکل روشن نشدن گوشی هواوی و سایر دستگاه های اندرویدی

روشن نشدن گوشی از مشکلات رایجی محسوب می‌شود که ممکن است هر کاربری با آن مواجه شود. چنین مشکلی بنا به دلایل مختلف نظیر عدم عملکرد صحیح سخت افزار و نرم افزار گوشی رخ می‌دهد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا دلایل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و سایر دستگاه های های اندرویدی را مورد بررسی قرار داده و به آموزش رفع این مشکل بپردازیم. با کوک موبایل همراه باشید.

رفع مشکل روشن نشدن گوشی با شارژ کردن

در بسیاری از مواقع، گوشی و یا تبلت اندرویدی به دلیل نداشتن شارژ کافی روشن نمی‌شود. بنابراین در صورتی که شما هم با مشکل روشن نشدن گوشی خود مواجه شده‌اید و پیش از وجود آمدن چنین مشکلی، اختلالی در عملکرد گوشی خود مشاهده نکرده بودید، احتمالا مشکل به شارژ نداشتن دستگاه مربوط می‌شود.

 

رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره

 

بنابراین مطمئن شوید که باتری دستگاه شارژ کافی داشته باشد. همچنین عملکرد شارژر و پورت شارژ گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید. در برخی از موارد وجود گرد و غبار یا یک شی در پورت شارژر مانع از شارژ شدن گوشی خواهد شد. بنابراین حتما پورت شارژ گوشی را بررسی کنید. جهت بررسی عملکرد شارژر خود نیز می‌توانید آن روی یک دستگاه دیگر تست نمایید.

جدا سازی باتری گوشی

به طور قطع تاکنون با مشکل هنگ کردن صفحه نمایش گوشی خود مواجه شده‌اید. هنگامی که گوشی هنگ می‌کند، صفحه نمایش و دکمه های گوشی از کار می‌افتند. حال ممکن است چنین اتفاقی در حین روشن شدن گوشی نیز رخ دهد. بنابراین اگر با مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم باتری را از دستگاه اندرویدی خود خارج کرده و پس از گذشت چند ثانیه مجددا باتری را درون دستگاه قرار دهید. در صورتی که از یک دستگاه با باتری جدا نشدنی استفاده می‌کنید، می‌توانید دکمه پاور را به مدت چندین ثانیه فشار داده و نگه دارید. مدت زمان نگه داشتن دکمه پاور بسته به مدل گوشی متفاوت بوده و می‌تواند بین 10 الی 30 ثانیه باشد.

بررسی عملکرد باتری دستگاه اندرویدی

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره می‌تواند مربوط به عدم عملکرد صحیح باتری دستگاه شود. در صورتی که تجهیزات شارژ دستگاه اندرویدی شما مشکلی ندارد و با استفاده از روش جدا کردن باتری از گوشی مشکلتان رفع نشد، پیشنهاد می‌کنیم تا عملکرد باتری دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. همانطور که مطلع هستید عمر باتری دستگاه های اندرویدی به مرور و پس از چندین سال استفاده به اتمام می‌رسد. همچنین ضربه دیدن دستگاه، قرار گرفتن در معرض دمای بالا و ریخته شدن مایعات روی گوشی به باتری آسیب وارد می‌کند.

 

رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره

 

به منظور بررسی عملکرد باتری دستگاه، آن را به شارژ بزنید. روشن شدن گوشی پس از اتصال به شارژر بدین معنا خواهد بود که باتری دستگاه مشکلی ندارد. در برخی از موارد هنگامی که گوشی شارژ کافی برای نمایش صفحه را ندارد، یک چراغ قرمز رنگ برایتان نمایان می‌شود که به معنای شارژ شدن دستگاه است. در صورت عدم مشاهده آیکون شارژ شدن باتری می‌توان این گونه نتیجه گرفت که باتری دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد.

روشن نشدن صفحه نمایش

از دیگر دلایل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره می‌توان به خرابی صفحه نمایش دستگاه اشاره کرد. در چنین شرایطی ممکن است صفحه نمایش به درستی عمل نکند و شما به اشتباه تصور کنید که گوشی روشن نمی‌شود. جهت بررسی این موضوع دکمه پاور دستگاه اندرویدی خود را برای مدت زمان 30 ثانیه نگه دارید. سپس با استفاده از یک گوشی دیگر با شماره خود تماس برقرار کنید. زنگ خوردن گوشی و برقراری تماس بدین معنا خواهد بود که صفحه نمایش گوشی مشکل دارد.

 

رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره

 

استفاده از کامپیوتر جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی

در صورتی که با استفاده از روش‌های ذکر شده در فوق، مشکل روشن نشدن گوشی شما برطرف نشد، پیشنهاد می‌کنیم از کامپیوتر جهت رفع این مشکل استفاده نمایید. بدین منظور مراحلی را که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت، طی کنید:

 • ابتدا دستگاه اندرویدی خود را از طریق کابل به یک کامپیوتر متصل کنید.
 • گوشی خود را برای مدت زمان 15 دقیقه در این حالت شارژ کنید.
 • کابل را از گوشی جدا کنید.
 • 10 ثانیه صبر کرده سپس مجددا کابل را به گوشی متصل نمایید.
 • گوشی خود را برای مدت زمان 30 دقیقه در این حالت شارژ کنید.
 • دکمه پاور گوشی را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.
 • گزینه Restart را انتخاب کنید.
 • در صورت عدم مشاهده گزینه Restart، کلید پاور گوشی خود را برای مدت زمان 30 ثانیه نگه دارید.

فکتوری ریست دستگاه اندرویدی

مشکل بوت نشدن دستگاه اندرویدی به دلایل مختلفی از جمله آپدیت و نصب کاستوم رام رخ می‌دهد. در صورت مواجه با چنین مشکلی، می‌توانید با فکتوری ریست دستگاه آن را رفع کنید. در نظر داشته باشید که با انجام چنین عملی تمامی اطلاعات گوشی شما حذف خواهند شد. به همین منظور تهیه بکاپ از اطلاعات دستگاه در باز‌ه‌های زمانی منظم از اهمیت بسیاری برخوردار است. به منظور آشنایی با روش‌های بکاپ گرفتن می‌توانید به مطالعه مقاله “آموزش بکاپ گرفتن از گوشی های اندرویدی” بپردازید. حال در ابتدا به منظور فکتوری ریست دستگاه اندرویدی نیاز است تا آن را در حالت ریکاوری قرار دهید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • دکمه های پاور و کم کردن صدا را به صورت همزمان فشار داده و تا زمان مشاهده لوگو اندروید نگه دارید.
 • از دکمه های تنظیم صدا جهت مراجعه به بخش Recovery Mode استفاده کنید.
 • با استفاده از دکمه های تنظیم صدا گزینه Wipe Data/Factory Reset را انتخاب کرده سپس کلید پاور را فشار دهید.
 • در نهایت پس از انتخاب گزینه Yes—Erase all Data دکمه پاور را فشار دهید.

 

رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره

 

پس از انجام مراحل ذکر شده در فوق، فرایند فکتوری ریست دستگاه اندرویدی آغاز خواهد شد و  تکمیل این فرایند چندین دقیقه طول می‌کشد.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره پرداختیم. اگر گوشی یا تبلت اندرویدی شما روشن نمی‌شود، می‌توانید با استفاده از این روش‌ها نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. در صورت عدم رفع مشکل، پیشنهاد می‌کنیم به یک تعمیرکار موبایل مراجعه کنید.

One thought on “رفع مشکل روشن نشدن گوشی هواوی ، سامسونگ و غیره

 1. Avatar Jasmine گفت:

  سلام. من گوشی سامسونگ مدل Galaxy J1 دارم. هیچ مشکلی نداشت. یه مدت خاموشش کردم و از یه گوشی دیگه استفاده میکردم. بعد از مدتی وقتی روشنش میکردم روی لوگوی متحرک سامسونگ گیر میکرد و از صفحه گوشی بالا نمیومد.
  راه های مختلفی مثل درآوردن باتری گوشی و ریست فکتوری از طریق ریکاوری مد رو بارها امتحان کردم اما هربار هیمن مشکل تکرار میشد.
  در نهایت با استفاده از نرم افزار ادین کاستوم رام رو نصب کردم و همه چی درست پیش رفت و پیغام pass روی نرم افزار نمایش داده شد اما صفحه گوشی یهو خاموش شد و دیگه روشن نشد. نمیدونم چیکار کنم. حتی دیگه لوگوش هم نمیاد و اصلا روشن نمیشه. حتی با کابل وصلش میکنم به کامپیوتر و یا شارژر باز هم روشن نمیشه صفحه ش. لطفا بهم بگید چیکار کنم. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *