تعمیر هارد (EMMC) موبایل

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای گوشی‌های هوشمند پیش می‌آید مشکلات مربوط به هارد (EMMC) گوشی است. تشخیص اینکه مشکل پیش آمده برای گوشی شما مربوط به هارد (EMMC) گوشی است یا خیر نیاز به دانشی تخصصی و سال‌ها تجربه کار در این حوزه دارد. بسیار پیش می‌آید که تشخیص اشتباه منجر به ضرری جبران ناپذیر به گوشی و برد آن می‌شود. از این رو می‌توان تعمیر هارد (EMMC) گوشی را یکی از تخصصی‌ترین زمینه‌های تعمیرات گوشی دانست، با توجه به برخی نشانه‌ها می‌توان دانست مشکل گوشی، ناشی از ایرادی است که در هارد (EMMC) گوشی وجود دارد. در ادامه برخی از این علایم را بر می‌شماریم:

  • حالت اول: خاموشی بدون علت مشخص: گاهی اوقات گوشی بدون هیچ علت خاصی، بدون ضربه خوردن یا آب خوردگی، حین اجرای برنامه‌های موبایل خاموش می‌شود. در صورت بروز این حالت، احتمال خرابی هارد بسیار زیاد است. توجه کنید که ممکن است گوشی شما ماه‌ها قبل، ضربه یا آب خوردگی داشته باشد؛ اما پس از چند ماه خاموشی‌های متوالی بروز کند.
  • حالت دوم: گوشی روشن می‌شود و روی لوگو (آرم) شرکت سازنده می‌ماند یا به شکل مداوم روی لوگو ریست می‌کند: در این موارد باید ابتدا اقدام به نصب رام اصلی گوشی کرد. این کار را می‌توان در مراکز تعمیرات نرم‌افزاری موبایل انجام داد. اگر مشکل راه حل نرم افزاری نداشت، قطعا مشکل از هارد گوشی است.

تبصره: گوشی‌های HTC که پس از روشن کردن گوشی، صفحه روی آرم می‌ماند و هفت بار ویبره می‌خورد، قطعا مشکل خرابی هارد دارند.

  • حالت سوم: گوشی روشن می‌شود، سیسم عامل اجرا می‌شود اما نمی‌توان اطلاعاتی را از گوشی خواند یا روی آن داده‌ی جدید ذخیره کرد. در این حالت، با قاطعیت می‌توان گفت که گوشی مشکل خرابی هارد دارد.

تعمیر-EMMC-موبایل

یکی دیگر از راه‌های تشخیص خرابی هارد (EMMC) گوشی، شناسایی گوشی خاموش با هارد خراب، هنگام اتصال به کامپیوتر است. اگر هارد گوشی با انجام تعمیرات تخصصی روی آن سرویس شود، مشکل بر طرف خواه، در غیر این‌صورت نیاز به تعویض هارد است. بدیهی است تعویض هارد نسبت به تعمیر آن هزینه‌ی بیشتری را بر مشتری تحمیل می‌کند. دقت و تجربه‌ی کارشناس سخت افزار،  نقش بسیار اساسی در تشخیص خرابی و تعمیر هارد گوشی ایفا می‌کند. اینکه کارشناس بداند هارد خراب گوشی با تعمیر درست می‌شود و نیازی به تعویض هارد نیست، سود بسیاری را عاید مشتری خواهد کرد.

کارشناسان تعمیرات در کوک موبایل با بهره‌گیری از دانش عمیق خود که رهاورد سال‌ها تجربه در زمینه سخت افزار موبایل است، انواع برندهای گوشی را از نظر خرابی هارد بررسی و تعمیر می‌کند.

برای مشاهده صفحه خدمات گوشیهای آیفون اینجا کلیک کنید.ما با بهره گیری از دانش روز اقدام به آموزش کارآموزان برای تعویض گلس آیفون و سامسونگ کرده ایم، اگر شما نیز به آموزش در این حوزه علاقه مندید، روی لینک آموزش تعمیرات موبایل کلیک کنید تا با شرایط و ضوابط آموزش تعمیرات موبایل در دپارتمان آموزش کوک موبایل آشنا شوید.