تعمیرات

تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

امروزه تعمیرات موبایل به یکی از نیازهای ضروری تبدیل شده است، خرابی های مربوط به باتری، ال سی دی، برد، سوکت شارژ، قطعات داخلی و غیره مشکلات سخت افزاری هستند که ممکن است برای هر گوشی موبایلی اتفاق بیفتد و کاربر را مجبور کند تا به مراکز تعمیر مجاز مراجعه کند. این مشکلات علاوه بر مشکلات نرم افزاری موبایل است که هر کاربری در طول استفاده از گوشی خود آن را تجربه خواهد کرد. تعویض قطعات و سخت افزارهای خراب گوشی و بر طرف کردن مشکلات نرم افزاری گوشی های موبایل جزء تعمیرات موبایل رایجی هستند که تعمیرکاران گوشی های موبایل در طول روز ممکن است به دفعات به تعمیر و برطرف کردن آنها مشغول شوند، از اینرو می توان گفت تعمیرات موبایل به یک حرفه پر درآمد تبدیل شده است.

همچنین مشکلاتی که ممکن است برای گوشی های موبایل رخ دهند می توانند غیر قابل پیش بینی باشند، یعنی معلوم نیست که چه موقع گوشی از دست شما سقوط می کند و نیاز به تعویض گلس و یا صحفه نمایش پیدا می کند. همچنین کاربر نمی داند که چه زمان و در چه مکانی قرار است برد گوشی او خراب شود و یا باتری موبایلش از کار بیفتد، از اینرو نیاز به تعمیر موبایل وقت، و حد و مرز نمی شناسد و کاربر باید همواره با مقوله تعمیرات موبایل آشنا بوده و حداقل یک مرکز تعمیر معتبر و مجاز را بشناسد تا در مواقع نیاز به آن مرکز مراجعه کند.

انواع خدمات تعمیرات گوشی در کوک موبایل

خدمات ارائه شده توسط مرکز تعمیر کوک موبایل شامل تعمیرات تخصصی شامل تعمیرات گوشی آیفون، انواع گوشی سامسونگ، هواوی، نوکیا و سونی و سایر برندهای معتبر موجود در بازار است که در حوزه تعمیرات سخت افزار و تعمیرات نرم افزاری می باشد. کارشناسان تعمیر مجرب و آموزش دیده ما در کوک موبایل در تمامی زمینه های عیب یابی و تعمیر و تعویض قطعات گوشی، نوسازی صفحه نمایش و قاب پشت گوشی های آیفون از تخصص کافی برخوردار می باشند و در کمترین زمان ممکن و با بالا بالاترین کیفیت در کارگاهی مجهز به ابزار تعمیر موبایل پیشرفته و تجهیزات مدرن آماده خدمات رسانی به شما عزیزیان می باشند. در زیر به برخی از خدمات تعمیرات موبایل ارائه شده در کوک موبایل اشاره می کنیم:

تعمیر برد موبایل

یکی از عملیات تعمیر سخت افزاری و تخصصی که در این مرکز انجام می شود مربوط به تعمیر قطعات روی برد می باشد. به طور کلی در تعمیرات موبایل، اولین و مهم ترین مرحله کار، عیب یابی قطعات است و شما باید تمامی قطعات را تست کرده و قطعه خراب را پیدا کنید. سپس قطعه ناسالم را تعویض و یا اگر قابل تعمیر باشد، تعمیر کنید. در عملیات تعمیر برد نیز ابتدا با باز کردن بدنه دستگاه و جدا کردن برد از آن اتصال تمامی قطعات به برد و همچنین تمیز بودن پایه قطعات SMD روی برد و اطمینان از برقراری اتصال صحیح آنها ها بررسی می شود. علاوه بر این، تمامی اتصالات سیمی، سالم بودن شکل ظاهری قطعه، و سلامت قطعات با استفاده از ابزارهای مولتی متر چک شده و با جداسازی و تعویض قطعه خراب مشکل برد حل و به اصطلاح تعمیر می شود.

تعمیر مدار و سوکت شارژ گوشی موبایل

تعمیر مدار و سوکت شارژ و عیب یابی آن جزء خدمات تخصصی است که در مرکز تعمیر کوک موبایل انجام می شود. اگر بخواهیم به طور کلی به سیستم شارژ شدن گوشی های موبایل اشاره کنیم باید گفت که مدار شارژ متشکل از آداپاتور و کابل شارژ، سوکت شارژ، مسیر بعد از سوکت شارژ تا قبل از IC شارژ، آی سی شارژ، قطعات بعد از آی سی شارژ تا کانکتور باتری می باشد. بروز اختلال در هر یک از این اجزاء مدار شارژ می تواند باعث مشکل در روند شارژ شدن گوشی و خاموش شدن گوشی گردد.

کارشناسان آموزش دیده ما در کوک موبایل ابتدا با بررسی سلامت آداپتور و کابل شارژ، کار عیب یابی و تعمیر مدار شارژ را آغاز خواهند کرد. سپس به سراغ سوکت شارژ رفته و مواردی از قبیل لقی سوکت، کثیف بودن داخل سوکت شارژ، سالم بودن پین ها و پلاستیک داخل سوکت شارژ، وضعیت آب خوردگی و شوره نزدن کانکتورها را بررسی می کنند که در صورت نیاز باید نسبت به تعویض سوکت شارژ اقدام شود.

تعویض سوکت شارژ

تعویض سوکت شارژ

تعویض گلس گوشی موبایل

تعویض گلس یکی از خدمات تخصصی تعمیرات موبایل است که برای نوسازی صفحه نمایش تلفن همراه توسط این مرکز ارائه می شود. تعویض گلس فرایندی است که در طی آن شیشه محافظ شکسته روی ال سی دی بوسیله دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته جدا شده و با یک گلس اورجینال در بازار تعویض می گردد. ما پیشتر در مقاله تعمیر ال سی دی شکسته به طور کامل به این مقوله تعمیرات پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر توصیه می شود به این صفحه مراجعه کنید.

تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل

تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل

تعمیر هارد و ارتقاء هارد گوشی

تعمیر و ارتقاء هارد گوشی های موبایل از دیگر خدمات تعمیرات موبایل تخصصی است که در این مرکز ارائه می شود. برای تعمیر هارد گوشی و تبلت، برخی آی سی های نصب شده روی برد تعویض می شوند و برای اینکه این عملیات تعمیرات هارد با کیفیت بالا انجام شود، تعمیرکار باید ضمن داشتن دانش تخصصی در حوزه شناخت قطعات الکترونیکی و سخت افزاری از تجربه و مهارت بالا برخوردار باشد و تجهیزات و ابزارهای تعمیر موبایل کافی نیز در اختیار داشته باشد. این مهم در کوک موبایل به نحو احسن رعایت شده است و از کارشناسان خبره و دستگاه های مدرن استفاده شده است.

در فرآیند تعویض و ارتقاء هارد و یا EMMC در گوشی های موبایل استادکار ماهر تعمیرات گوشی ابتدا با استفاده از روش های مدرن و استفاده از دستگاه های CNC اقدام به برداشتن NAND Flash آیفون از روی برد گوشی کرده و سپس آن را با NAND Flash با ظرفیت مطلوب که بر اساس شماره سریال منحصر به فرد آن گوشی پروگرام شده است، تعویض می کند. در طی این فرآیند، کلیه اطلاعات مربوط به سریال موبایل و IMEI و سایر آدرس های انحصاری ثبت شده روی گوشی شما کپی می شود و تمام آنها روی هارد جدید رایت می گردد.

تعویض هارد موبایل

تعویض هارد موبایل

تعمیرات نرم افزاری موبایل

تعمیرات نرم افزاری در موبایل شامل بر طرف کردن تمامی مشکلاتی است که منشاء آن نرم افزاری بوده و تنها با تنظیمات درست و ترفندهای مختلف ممکن است به سادگی رفع شوند. انجام این تنظیمات و بکار بردن روش های تعمیر در حوزه نرم افزار گوشی به دانش و مهارت تعمیرکار موبایل نیاز دارد. داشتن تخصص کافی به این دلیل است که گوشی های هوشمند امروزی پر از نرم افزارها و برنامه هایی هستند که بسیار گسترده و پرکاربرد می باشند.

در مرکز تعمیرات کوک موبایل کارشناسان مجرب و آموزش دیده برای بر طرف مشکلات نرم افزاری گوشی های موبایل شما از تمام برندهای معروف از جمله اپل، سامسونگ، هواوی، نوکیا، شیائومی و غیره از شیوه های مدرن استفاده می کنند.
خدمات متداول ارائه شده در واحد تعمیرات این مرکز شامل رفع مشکلات نرم افزاری، اعم از هنگ کردن موبایل، ویروسی شدن گوشی، عدم امکان نصب نرم افزار و یا برنامه بر روی موبایل، پر شدن حافظه موبایل، حذف نرم افزار های خراب شده موبایل و نصب برنامه

های سالم و جایگزین می باشد. کوک موبایل تنها به انجام این خدمات بسنده نکرده است و با ارائه خدمات نرم افزاری موبایل متنوع تر همواره سعی در کسب رضایت مشتریان خود داشته است. در زیر به برخی از خدمات ارائه شده در این مرکز اشاره شده است:
بالا بردن سرعت گوشی، نصب انواع برنامه ها، رفع مشکل عدم اتصال صحیح به اینترنت، عدم کارکرد صحیح گوگل استور، فلش کردن گوشی موبایل، رفع مشکل آنتن دهی نرم افزاری موبایل، رفع مشکل عدم توانایی در انتقال اطلاعات از گوشی به کارت حافظه، عیب یابی مشکلات تصاویر گوشی و رفع آن، حل مشکل بلوتوث موبایل، رفع مشکل روشن خاموش شدن موبایل، حل مشکل کندی سرعت در اجرای برنامه ها، فارسی سازی و نصب نرم افزار گوشی، برطرف کردن ارورهای موبایل و بسیاری خدمات دیگر

حل مشکلات نرم افزاری گوشی موبایل

حل مشکلات نرم افزاری گوشی موبایل

سایر خدمات تعمیر موبایل

سایر تعمیرات سخت افزاری موبایل شامل باز و بسته کردن گوشی، سرویس گوشی، تعویض قطعات و بررسی صحت عملکرد آنها و در نهایت عیب یابی گوشی است که کارشناسان ما این عملیات را با استفاده از مدرن ترین ابزارآلات و تجهیزات تعمیر انجام می دهند. این تجهیزات تحت نظارت کامل تعمیرکاران ماهر استفاده می شوند.

خدمات مربوط به تعمیر یا تعویض دکمه هوم که بدلیل کاربردی بودن این دکمه مخصوصا در گوشی های آیفون مثل اسکن اثر انگشت و غیره از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر به خوبی تعمیر نشود باعث اختلال در دیگر بخش های آن خواهد شد.
خدمات مربوط به باتری، دکمه پاور، دوربین گوشی، پورت USB، تعمیرات اسپیکر، ورودی های گوشی یا تبلت و بسیاری از قطعات دیگر در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

چرا تعمیرات گوشی خود را به کوک موبایل می سپارید

تعمیرات موبایل توسط متخصصان و تعمیرکاران گوشی مجرب و آموزش دیده با بهره گیری از ابزارهای به روز و با استفاده از قطعات موبایل اصلی، انجام می گردد. تلاش کوک موبایل بر این است که با استفاده از استراتژی های به روز در زمینه تعمیرات و تعویض قطعات مربوط به آن، در اسرع وقت مشکل مربوط به تمامی گوشی های آیفون، سامسونگ، هواوی، نوکیا و سونی و دیگر گوشی های شما را در محیطی مناسب و امن بر طرف نموده و دستگاه شما را به موقع تحویل دهد. همچنین به حفظ اطلاعات و حریم خصوصی افراد توجه زیادی شده و به شما اطمینان خاطر داده می شود که از ایمن بودن اطلاعات شخصی خود مطمئن باشید.

بزرگترین و اصلی ترین هدف این مرکز ارائه خدماتی مقرون به صرفه و سریع در زمینه مشاوره و تعمیر انواع گوشی و تبلت می باشد. کارشناسان فروش و مشاوران حرفه ای ما تمام سعی خود را خواهند کرد که با صبر و شکیبایی به سوالات شما پاسخ دهند.
جلب رضایت و اعتماد مشتریان همواره یکی از مهمترین دغدغه های ما بوده و در همین راستا تلاش کرده ایم تا از بهترین شیوه ها و جدیدترین تجهیزات سخت افزار و نرم افزاری و نیز متخصصین حرفه ای در این زمینه بهره ببریم.

چگونه از خدمات تعمیرات کوک موبایل استفاده کنم

در صورتی که گوشی و یا دستگاه موبایل شما دچار آسیب دیدگی و یا نیاز به تعمیر داشت می توانید از طریق شماره تلفن 02167319 در ساعات اداری با واحد تعمیرات تلفن همراه این مرکز تماس بگیرید. مشکل پیش آمده برای گوشی و یا تبلت خود را اعلام کنید تا کارشناسان ما مشاوره و راهنمایی های لازم را در جهت بهترین تصمیم گیری را به شما ارائه کنند. در صورتی که نیاز به مراجعه حضوری باشد برای ثبت درخواست تعمیر گوشی خود می توانید مستقیماً به دفتر مراجعه کنید و پس از ثبت درخواست خود منتظر بمانید تا در سریع ترین زمان ممکن گوشی شما تعمیر و با بازگشت تضمینی کیفیت آن به سابق، آن را تحویل بگیرد.

سوالات متداول در مورد تعمیرات موبایل

1- آیا می توانم گوشی موبایلم را در خانه تعمیر کنم؟

تعمیرات موبایل حرفه ای است که با آموزش مناسب، هر فردی می تواند از عهده آن بر آید. تعمیرات گوشی به ابزار تعمیرات موبایل نیاز دارد. اگر شما کاربر آموزش دیده ای هستند و در منزل به اندازه کافی ابزار و تجهیزات لازم در اختیار دارید می توانید، گوشی خود را در خانه تعمیر کنید. البته برخی از عملیات تعمیر مثل تعویض گلس به تجهیزات پیشرفته ای نیاز دارد که حتی برخی از مراکز تعمیر از ان برخوردار هستند.

2- آیا ارزشش را دارد گوشی موبایلم را تعمیر کنم؟

این روزها با افزایش قیمت گوشی های موبایل در بازار، قدرت خرید بسیار کاهش یافته است و در صورتی که گوشی موبایل خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، بهتر است که به یکی از مراکز تعمیر مجاز مراجعه کرده و گوشی تعمیری خود را به آنها بسپارید.

3- برای تعمیر گوشی موبایلم چقدر باید هزینه کنم؟

هزینه تعمیر گوشی موبایل اولین دغدغه ای است که قطعاً هر کاربری به آن فکر می کند. عوامل گوناگونی همچون نوع تعمیر، قطعه مورد نیاز و اجرت تعمیرکار تعیین کننده هزینه تعمیر گوشی یا تبلت شما خواهند بود. اینکه دقیقاً برای تعمیر موبایل چقدر باید هزینه کرد، دقیقاً مشخص نیست. شاید بتوان با مراجعه به وب سایت مراکز تعمیر و یا استعلام هزینه تعمیرات به صورت تلفنی از چندین مرکز تعمیر از حدود قیمت و هزینه ای که باید برای تعمیر گوشی خود بکنید آگاه شوید اما این نیز مستلزم اطلاعات دقیق از نوع تعمیر است.‎

4- آیا بهتر است گوشی موبایلم را تعمیر و یا کلاً تعویض کنم؟

پاسخ این سوال صریح نیست. در برخی مواقع مشکل و خرابی گوشی با تعمیر و یا تعویض یک قطعه و با صرف هزینه اندک براحتی رفع می شود و کیفیت گوشی به سابق باز می گردد. برخی اوقات نیز گوشی همزمان با چند مشکل مواجه می شود و دیگر ارزش تعمیر ندارد. برای مثال وقتی گوشی موبایل شما بر اثر ضربه شدید دچار شکستگی در پنل جلو و پشت می گردد و همزمان برد آن نیز آسیب می بیند، بهتر است که قید گوشی خود را زده و آن را با یک گوشی جدید تعویض نمایید.

5- آیا برای تعمیر گوشی موبایلم می توانم به مراکز تعمیر اعتماد کنم و نگران از دست رفتن اطلاعات گوشی ام نباشم؟

برای تعمیر گوشی موبایل خود اکیداً توصیه می شود که به مراکز تعمیر مجاز مراجعه کنید چرا که علاوه بر کیفیت بالا در ارائه خدمات تعمیر، خیالتان نیز بابت اطلاعات، عکس ها و محتویات شخصی داخل گوشی نیز راحت خواهد بود. کوک موبایل به عنوان اولین و بزرگترین مرجع تعمیر موبایل در ایران مفتخر است که ضمن ارائه عالی خدمات تعمیر، در حفظ اسناد و مدارک و عکس های داخل حافظه گوشی کوشا بوده و این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که اطلاعات آنها نه تنها از بین نخواهند رفت بلکه دست نخورده باقی خواهند ماند.

6- آیا صفحه نمایش شکسته گوشی موبایل ارزش تعمیر دارد؟

شکستگی و ترک خوردگی صفحه نمایش گوشی یکی از تلخ ترین اتفاقاتی است که ممکن است هر کاربری آن را تجربه کرده باشد. به خصوص اگر گوشی موبایل شما جزء گوشی های پرچمدار و با برچسب گران قیمت مثل گوشی موبایل آیفون 12 پرو مکس اپل باشد. اگر شانس با کاربر یار باشد و آسیب و شکستگی تنها به گلس ختم شده باشد می توانید با هزینه بسیار کمتری، گلس را تعویض کنید. برای تعویض گلس ال سی دی گوشی موبایل آیفون 12 پرو مکس خود می توانید به مرکز کوک موبایل مراجعه نمایید.

7- تعمیر گوشی موبایل چقدر زمان می برد؟

عملیات تعمیر گوشی و مدت زمان انجام آن بسته به نوع تعمیر متفاوت می باشد. برای مثال تعویض گلس ال سی دی شگسته گوشی های موبایل حدود 2 ساعت طول می کشد، برخی اوقات تعویض باتری گوشی آیفون چیزی حدود یک ساعت زمان می برد. برخی اوقات نیز ممکن است مشکلات گوشی متعدد بوده و تعویض قطعات آنها تا یک یا دو روزکاری زمان ببرد. به هر حال کوک موبایل مفتخر است علاوه بر انجام خدمات تعمیر با هزینه مقرون به صرفه، مشکل گوشی شما را در کمترین زمان ممکن رفع و تحویل مشتریان عزیز خود کند.

8- آیا می‌توانم از گارانتی یا بیمه گوشی موبایل استفاده کنم؟

گوشی های موبایل معمولاً با ضمانت نامه شرکت های معتبر به فروش می رسند. اگر گوشی موبایل خود را به تازگی و با ضمانت نامه خریداری کرده‌ اید، در صورت خرابی خود به خود و مشکلاتی که شما در ایجاد آن نقش نداشته اید می ‌توانید از ضمانت نامه آن که هنوز تاریخ آن منقضی نشده است استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که تنها خرابی هایی تحت گارانتی و به طور رایگان در نمایندگی های مجاز برند مربوط به گوشی شما تعمیر می ‌شوند که شما هچ دخالت مستقیمی روی آن نداشته اید. برای خرابی های ناشی از شکستگی ناشی از سقوط گوشی از دست، آب خوردگی و آسیب های فیزیکی و غیره که تحت گارانتی قابل تعمیر نیستند به نمایندگی های رسمی و مجاز مراجعه نکنید.

9- چگونه از کیفیت قطعاتی که در گوشی نصب می‌شوند اطمینان داشته باشیم؟

متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد که از طریق آن مشتری بلافاصله متوجه شود که کیفیت قطعه نصب شده و تعویضی روی گوشی او اصل است وجود ندارد. با توجه به فراوانی مراکز تعمیر موبایل و سوء استفاده برخی از آنها در تعمیرات موبایل و نصب و استفاده از قطعات دست دوم و غیر اصل و در آخر دریافت هزینه تعویض قطعه اورجینال از مشتری، بهتر است که فقط به مراکز تعمیر موبایل مجاز مراجعه کنید و قبل از انتخاب یک مرکز مجاز، در مورد سابقه و پیشینه آن تحقیق کنید و کاملاً اطلاعات کسب نمایید.

10- قبل از مراجعه به مرکز تعمیر موبایل چه کارهایی باید کرد؟

در حالی که ما با نهایت دقت از گوشی موبایل خود استفاده می کنیم، ممکن است در نهایت به آن آسیب وارد شود، برخی از آسیب ها می تواند گسترده باشد، و لازم باشد که دستگاه ر ا خود برای تعمیرات به یك مرکز تعمیر موبایل تحویل دهید. اما قبل از اینکه گوشی موبایل خود را به مرکز تعمیر موبایل تحویل دهید باید اقدامات زیر را انجام دهید. اول سیم کارت خود را بردارید. دوم قفل های امنیتی روی گوشی خود را بردارید، اگر پین، قفل الگو یا اثر انگشت روی گوشی شما وجود داشته باشد، باید آن را غیرفعال کنید تا تعمیرکار بتواند براحتی روی گوشی شما کار کند و آن را آزمایش کند. سوم اینکه از اطلاعات داخل گوشی خود بکاپ گیری کنید. اگر اطلاعات حساسی روی دستگاه خود دارید، می توانید قبل از تحویل از آنها فایل پشتیبان تهیه کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات IMEI و شماره سریال تلفن خود را به همراه دارید.


کوک موبایل در رسانه ملی