برنامه اندروید

برنامه های مترجم یا دیکشنری موبایل

برنامه های مترجم یا دیکشنری موبایل

در صورتی که می خواهید یک برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل کارآمد پیدا کنید که بتواند قابلیت هایی مانند ترجمه لغات از انگلیسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی و برعکس را در خود داشته باشد، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله قرار است برترین برنامه مترجم (دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و غیره) برای اندروید و iOS را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

مقدمه

در حال حاضر استفاده از برنامه های مترجم یا اصطلاحاً دیکشنری در اندروید و iOS بسیار پر کاربرد استدو تقریبا هر کاربری یک برنامه دیکشنری در گوشی خود نصب نموده و از آن استفاده می ‌کند. ولی تنوع برنامه های دیکشنری اندروید و iOS بسیار زیاد بوده و شاید برایتان دشوار باشد که از بین این برنامه ها بهترین گزینه های موجود را انتخاب کنید!

برای حل این مشکل ما قرار است در این مقاله اختصاصی به معرفی برترین برنامه مترجم (دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و غیره) بپردازیم و لینک دانلود آن ها را به شما ارائه کنیم:

1) اپلیکیشن گوگل ترنسلیت (Google Translate)

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت

اگر بخواهیم به یکی از قدرتمندترین و بهترین دیکشنری های اندروید و iOS اشاره کنیم بی شک باید به مترجم گوگل ترنسلیت یا Google Translate اشاره کنیم. این برنامه رابط کاربری بسیار ساده ‌ای داشته و علاوه بر ترجمه انگلیسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی و برعکس از ترجمه بیش از 100 زبان مختلف دیگر هم پشتیبانی می ‌کند! بنابراین با مترجم گوگل ترنسلیت شما می توانید به ترجمه هر زبانی هستید. این برنامه قابلیت بسیار عالی برای ترجمه عبارات و جملات دارد. این برنامه در اصل یک ابزار آنلاین بوده که استفاده از آن در حالت آفلاین هم امکان پذیر است. برنامه مترجم گوگل ترنسلیت به صورت رایگان برای اندروید و iOS منتشر شده است.

دانلود برنامه مترجم گوگل (Google Translate) از کافه بازار

دانلود برنامه مترجم گوگل (Google Translate) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه مترجم گوگل (Google Translate) از اپ استور

2) اپلیکیشن فست دیکشنری (Fastdic)

اپلیکیشن فست دیکشنری

اگر به دنبال یک برنامه مترجم فارسی با رابط کاربری بسیار ساده و روان هستید، برنامه فست دیکشنری (Fastdic)  برای شما بسیار مناسب است. این برنامه کاملا فارسی طراحی شده است و قابلیت ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی را ارائه می کند. برنامه فست دیکشنری (Fastdic) در چندین مرتبه توانسته به دلیل کیفیت عملکرد بالای خود برنده جوایز مختلفی شود و همواره از بهترین دیکشنری های اندروید و iOS به حساب می آید. این اپلیکیشن به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل نامبرده منتشر شده اما شامل خرید های درون برنامه‌ ای می‌ گردد.

دانلود برنامه فست دیکشنری (Fastdic) از کافه بازار

دانلود برنامه فست دیکشنری (Fastdic) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه فست دیکشنری (Fastdic) از اپ استور

3) اپلیکیشن Merriam-Webster Dictionary

اپلیکیشن Merriam-Webster Dictionary

این دیکشنری انگلیسی به انگلیسی Merriam-Webster Dictionary بوده و برای آن دسته از افرادی مناسب است که اصلا دنبال ترجمه کلمات از انگلیسی به زبان فارسی یا دیگر زبان ها نباشد و بخواهند معادل کلمات انگلیسی مورد نظرشان را به همان زبان جستجو کنند! در حال حاضر اپلیکیشن مترجم Merriam-Webster Dictionary  یکی از بهترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی موجود برای موبایل است که به صورت رایگان برای دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است و قابل دانلود می باشد. البته این برنامه شامل خریدهای درون برنامه‌ای هم می ‌شود.

دانلود برنامه Merriam-Webster Dictionary از کافه بازار

دانلود برنامه Merriam-Webster Dictionary از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Merriam-Webster Dictionary از اپ استور

4) اپلیکیشن دیکشنری هوشمند + 142 دیکشنری آفلاین

اپلیکیشن دیکشنری هوشمند + 142 دیکشنری آفلاین

در صورتی که به دنبال دانلود یک دیکشنری انگلیسی به فارسی یا برعکس حرفه ای هستید که علاوه ترجمه ساده کلمات، این امکان را در اختیار شما قرار دهد که فایل های پی دی اف را در گوشی خود اجرا و به طور آنی کلمات مورد نظرتان را مشخص و با دیکشنری مورد نظر ترجمه کنید، باید برنامه دیکشنری هوشمند + 142 دیکشنری آفلاین را دانلود نمایید. متاسفانه این برنامه فقط با سیستم عامل اندروید سازگاری داشته و شامل نسخه سازگار با iOS نمی‌ گردد. توسعه دهنده این برنامه هم یک توسعه دهنده ایرانی می باشد. اپلیکیشن مذکور حجمی پایین (در حدود 20 مگابایت) دارد و هم اکنون بیش از 200،000 دانلود را در کافه بازار دارد و رتبه دریافتی 5 ستاره از کاربران یکی از موارد قابل توجه در این برنامه می باشد.

5) اپلیکیشن Dictionary.com

اپلیکیشن Dictionary.com

یکی دیگر از دیکشنری های حرفه ای و قوی موجود، برنامه مترجم Dictionary.com می باشد که دو سیستم عامل اندروید و iOS را پشتیبانی می کند که به صورت رایگان منتشر شده و کیفیت عملکرد عالی دارد. با استفاده از این اپلیکیشن می‌ توانید ترجمه انگلیسی به انگلیسی لغات مورد نظرتان را انجام داده و اگر به دنبال ترجمه انگلیسی به فارسی بودید، برنامه Dictionary.com برای شما خیلی کاربردی نیست.

دانلود برنامه Dictionary.com  از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Dictionary.com  از اپ استور

6) اپلیکیشن Oxford Dictionary

اپلیکیشن Oxford Dictionary

یکی دیگر از بهترین برنامه های مترجم، دیکشنری آکسفورد یا همان Oxford Dictionary است که دو سیستم عامل اندروید و iOS را پشتیبانی می کند که طبیعتاً از ترجمه انگلیسی به فارسی پشتیبانی نخواهد کرد و فقط قابلیت ترجمه انگلیسی به انگلیسی را ارائه می ‌کند. این اپلیکیشن به صورت رایگان منتشر شده و فیدبک کاربرانش در گوگل پلی و اپ استور نشان دهنده کیفیت آن است. اگر به نبال یک برنامه مترجم یا دیکشنری انگلیسی به انگلیسی قدرتمند هستید، شک نکنید که Oxford Dictionary یکی از بهترین گزینه های جلوی شماست.

دانلود برنامه Oxford Dictionary  از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Oxford Dictionary  از اپ استور

7) اپلیکیشن دیکشنری PICoDIC

اپلیکیشن دیکشنری PICoDIC

این دیکشنری PICoDIC از آن دسته اپلیکیشن های کارآمدی می باشد که شامل نسخه سازگار با iOS نشده و فقط یک نسخه اندرویدی دارد. این برنامه مترجم از ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس پشتیبانی می ‌کند و در نسخه جدید آن شاهد اضافه شدن دیکشنری تصویری و امکان تلفظ واژه های مورد نظر به زبان هایی مانند روسی، فرانسوی و غیره هستید. دیکشنری PICoDIC به صورت رایگان منتشر شده و شامل خریدهای درون برنامه ای می گردد.

دانلود برنامه دیکشنری PICoDIC  از کافه بازار

8) اپلیکیشن Dictionary

اپلیکیشن Dictionary

همه نکات استفاده از Siri به عنوان مترجم را مطالعه کنید.

اگر به دنبال یک برنامه دیکشنری هستید که رابط کاربری بسیار ساده ای داشته باشد و البته فقط امکان ترجمه انگلیسی به انگلیسی را ارائه کند، تردید نداشته باشید که برنامه Dictionary یکی از بهترین گزینه های جلو رویتان خواهد بود. این اپلیکیشن مانند اغلب دیکشنری های دیگر از تلفظ کلمات جستجو شده هم پشتیبانی می‌ کند. ویژگی جالب تر برنامه Dictionary آن است که از بخش های خاصی برای یادگیری کلمات و اصطلاحات انگلیسی استفاده می کند. پس با برنامه Dictionary علاوه بر داشتن یک دیکشنری همراه، می ‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

دانلود برنامه Dictionary از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Dictionary از اپ استور

9) اپلیکیشن Dictionary Linguee

اپلیکیشن Dictionary Linguee

برنامه Dictionary Linguee هم یک مترجم انگلیسی به انگلیسی بوده که از زبان فارسی پشتیبانی نکرده ولی رتبه ‌ای که این برنامه از کاربرانش دریافت کرده بسیار جالب توجه است و آن را به یکی از بهترین برنامه های دیکشنری موبایل تبدیل می ‌کند. این اپلیکیشن رابط کاربری بسیار ساده ‌ای داشته اما دایره لغات تحت پشتیبانی آن بسیار گسترده‌ تر از آن چیزی است که تصور می‌ کنید. در ضمن برنامه Dictionary Linguee علاوه بر زبان انگلیسی از چند زبان دیگر مثل فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و غیره هم پشتیبانی می کند. برنامه نامبرده با دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری کامل دارد.

دانلود برنامه Dictionary Linguee از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Dictionary Linguee از اپ استور

10) اپلیکیشن دیکشنری سپنتا

اپلیکیشن دیکشنری سپنتادیکشنری سپنتا برای افرادی مناسب است که به دنبال نصب یک برنامه مترجم بسیار ساده و آفلاین در گوشی اندرویدی خود هستند. این برنامه از لغات متعددی پشتیبانی کند. برنامه نامبرده حدود 100،000 کلمه را تحت پشتیبانی قرار داده و از ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی پشتیبانی می کند. تغییر زبان انگلیسی در محیط برنامه به راحتی با تغییر زبان کیبورد انجام می ‌شود. بنابراین اگر به دنبال یک مترجم ساده و آفلاین انگلیسی به فارسی و برعکس هستید، برنامه دیکشنری سپنتا را از دست ندهید.

دانلود برنامه دیکشنری سپنتا از کافه بازار

11) اپلیکیشن English Dictionary – Offline

برنامه ی دیگری که به شما معرفی می کنیم، مترجم یا دیکشنری English Dictionary – Offline است که از ترجمه انگلیسی به انگلیسی پشتیبانی می‌ کند. این برنامه یک رابط کاربری بسیار ساده و روان دارد ولی کلماتی که توسط آن پشتیبانی می ‌شوند بسیار گسترده هستند. این دیکشنری به صورت آفلاین کار می ‌کند، پس در هنگام استفاده از آن نیازی به وصل بودن اینترنت نخواهید داشت. اپلیکیشن English Dictionary – Offline همچنین از بخش اختصاصی برای انجام بازی های کوتاه و خاصی به منظور یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی هم پشتیبانی می کند.

دانلود برنامه English Dictionary – Offline از گوگل پلی استور

دانلود برنامه English Dictionary – Offline از اپ استور

12) اپلیکیشن دیکشنری تحلیل گران (لغت نامه لانگمن)

اپلیکیشن دیکشنری تحلیل گران

کار کردن با دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) بسیار ساده است و مجموعه لغات تحت پوشش آن گسترده می باشد. این موضوعات سبب شده که ما دیکشنری نامبرده را در لیست بهترین برنامه های مترجم موبایل خود قرار دهیم. دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) شامل نسخه سازگار با سیستم عامل iOS نمی ‌شود و فقط با اندروید سازگار است. این دیکشنری از ترجمه انگلیسی به فارسی پشتیبانی کرده و توضیحات هر کلمه را به انگلیسی هم ارائه می کند. پس اگر علاقمند ترجمه انگلیسی به انگلیسی هستید هم می‌ توانید از برنامه دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) استفاده نمایید.

دانلود برنامه دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) از کافه بازار

13) اپلیکیشن آرا دیکشنری

اپلیکیشن آرا دیکشنریبرنامه ی بعدی که خدمتتنا معرفی می کنیم برنامه آرا دیکشنری می باشد که استفاده از آن بسیار ساده بوده و روان بودن رابط کاربری آن یکی از اصلی ترین نقاط قوت این برنامه مترجم اندرویدی به حساب می آید. با استفاده از این اپلیکیشن شما می ‌توانید به ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی لغات مختلف مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. برای جستجوی هر لغت فقط باید آن را به زبان انگلیسی یا فارسی در فیلد جستجوی برنامه وارد کرده و معادل آن را در حالت مخالف ببینید. برنامه آرا دیکشنری به صورت رایگان برای اندروید عرضه شده و به طور کاملا آفلاین قابل استفاده است.

دانلود برنامه آرا دیکشنری از کافه بازار

14) اپلیکیشن Idioms & Phrases Dictionary

اپلیکیشن Idioms & Phrases Dictionary

برخی مواقع در زبان انگلیسی ترجمه لغات کافی نیست و گاهی لازم است تا با اصطلاحات و جملات روتینی آشنا شوید که در صحبت های عامیانه به کار می‌ روند. اپلیکیشن Idioms & Phrases Dictionary دقیقاً این ویژگی را ارائه می کند. با استفاده از این برنامه علاوه بر ترجمه لغات می ‌توانید به معنا و مفهوم اصطلاحات مختلفی که در زبان انگلیسی به کار می‌ روند هم دسترسی پیدا کنید. در محیط برنامه مترجم Idioms & Phrases Dictionary  تمام اصطلاحات مورد نظر به طور دقیق شرح داده شده و مفهوم آن ها برای کاربر قابل درک است. فقط به این مورد توجه کنید که اپلیکیشن نلمبرده از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و تمام توضیحات آن به زبان انگلیسی ارائه شده است.

15) اپلیکیشن Offline Dictionary – Dict Box

یکی دیگر از محبوب ترین دیکشنری هایی است که برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است، برنامه مترجم Offline Dictionary – Dict Box می باشد که از ترجمه انگلیسی به انگلیسی و بسیاری از زبان های دیگر پشتیبانی می ‌کند. این برنامه حتی می ‌تواند نقش یک دیکشنری عربی به انگلیسی و برعکس باکیفیت را هم ایفاء نماید. با این وجود متاسفانه زبان فارسی در لیست زبان های قابل پشتیبانی اپلیکیشن Offline Dictionary – Dict Box  وجود ندارد.

دانلود برنامه Offline Dictionary – Dict Box از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Offline Dictionary – Dict Box از اپ استور

16) اپلیکیشن Persian Dictionary – Dict Box

اپلیکیشن Persian Dictionary – Dict Box

برنامه بعدی مترجم انگلیسی به فارسی و بر عکسی که خوشبختانه با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری است، برنامه Persian Dictionary – Dict Box می باشد و به صورت رایگان برای دو سیستم عامل نامبرده منتشر شده است. کیفیت عملکرد اپلیکیشن Persian Dictionary – Dict Box بسیار بالا می باشد و این موضوع از رتبه‌ ای که برنامه از سوی کاربرانش دریافت نموده است مشخص خواهد بود. اگر به دنبال نصب یک مترجم یا دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکس عالی در آیفون، آیپد یا گوشی اندرویدیتان می باشید، شک نکنید که Persian Dictionary – Dict Box یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. یکی دیگر از موارد قابل توجه این اپلیکیشن این است که از ترجمه برخی جملات هم پشتیبانی می‌ کند.

دانلود برنامه Persian Dictionary – Dict Box  از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Persian Dictionary – Dict Box  از اپ استور

17) اپلیکیشن English Persian (Farsi) Dictionary Free

اپلیکیشن English Persian (Farsi) Dictionary Free

یکی دیگر از اپلیکیشن های مترجم یا دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکسی است که فقط برای سیستم عامل iOS منتشر شده است و شامل نسخه‌ سازگار با اندروید نمی‌ شود، برنامه English Persian (Farsi) Dictionary Free  می باشد. این اپلیکیشن رابط کاربری ساده‌ ای داشته و به صورت کاملا آفلاین قابل استفاده است. در ضمن همانطور که از نام این برنامه مشخص است، اپلیکیشن نامبرده به صورت رایگان از اپ استور قابل دانلود و نصب خواهد بود.

دانلود برنامه English Persian (Farsi) Dictionary Free  از اپ استور

18) اپلیکیشن موبو دیکشنری

اپلیکیشن موبو دیکشنریبرنامه موبو دیکشنری شامل نسخه سازگار با iOS نشده و فقط در دستگاه های اندرویدی قابل نصب و استفاده است. این برنامه از ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس پشتیبانی کرده و حجم پایین آن سبب شده که به یکی از محبوب ترین برنامه های مترجم موجود در کافه بازار باشد. برای استفاده از موبو دیکشنری نیازی به اینترنت ندارید. یکی از نقاط قوت این برنامه مربوط به نمایش متضاد کلماتی شده که سرچ می کنید. رابط کاربری ساده و سرویس ترجمه شناور هم از دیگر ویژگی های خاص برنامه موبو دیکشنری به حساب می آید.

دانلود برنامه موبو دیکشنری از کافه بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =


کوک موبایل در رسانه ملی