اخبار فناوری

برنامه هایی که اطلاعات شما را جمع آوری می کنند

کدام برنامه ها هر ماه در حال جمع آوری اطلاعات شما هستند

برنامه ها

اگر روی گوشی تان طرح اینترنت بی سیم نامحدود ندارید – و حتی اگر قصد احرای این طرح را دارید – قبل از هر چیز باید بدانید که کدام برنامه ها بیشترین اطلاعات را در iPhone شما استفاده می کنند.

به عنوان مثال، گاهی اوقات، یک برنامه که به طور مرتب از آن استفاده می کنید، ممکن است بیشتر از آنچه که فکر می کنید از اطلاعات شما بهره ببرد. در مورد خود من، متوجه شدم که توییتر، از Apple Music بسیار زیاد استفاده می کند. اگر شما هشدارهایی در مورد استفاده بیش از حد، از داده ها دریافت کنید، می توانید تشخیص دهید که این برنامه مزاحم است و در حال حاضر بیشتر از حدی که باید، بکار برده می شود.

به همین خاطر باید بررسی کنید که کدام برنامه بیشتر از اطلاعات شما استفاده می کند. به این ترتیب، هنگام اتصال به شبکه وای فای و استفاده از یک برنامه، به خصوص برنامه هایی که به اصطلاح گرسنه اطلاعات هستند، یا اینکه برنامه هایی که قبل از اینکه آنها را اجرا کنید محدودیت ایجاد می کنند، این موضوع بیشتر اهمیت پیدا می کند.

بررسی این موضوع تنها چند ثانیه طول می کشد. در اینجا نحوه انجام این تنظیمات بر روی آیفون ارائه شده است، هرچند که این تنظیمات در گوشی های اندرویدی نیز مشابه است.

 

چگونه متوجه شویم که برنامه هایی که در حال اجرا هستند از اکثر داده های روی آیفون شما  استفاده می کنند

  • تنظیمات را باز کنید
  • روی «Cellular» ضربه بزنید
  • همینطور پایین بروید تا زمانی که «Cellular Data» را مشاهده کنید

اکنون لیستی از برنامه هایی که بیشترین اطلاعات را استفاده می کنند مشاهده خواهید کرد. اگر بر روی سربرگ «Last billing period» کلیک کنید، خواهید دید چه چیزی در ماه گذشته بیشترین ضربه را به شما زده است. از آنجا که این حالت به شما یک صورت حساب دوره ای کامل یک ماهه می دهد، به دقت متوجه می شوید که کدام برنامه ها بیشتر اطلاعات شما را می خورند.

در یک آیفون مشخص شد که ماه گذشته App Store تقریبا از 10.5 گیگابایت اطلاعات این گوشی استفاده کرده است. برای صرفه جویی داده ها در این ماه، گفته می شود که صاحب این گوشی، زمانی که به شبکه وای فای متصل می شود از App Store استفاده می کند تا دانلود برنامه ها.

منبع:

https://www.cnbc.com/2019/07/12/how-to-see-which-apps-are-using-data.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کوک موبایل در رسانه ملی