برنامه اندروید

برنامه تقویم شمسی فارسی برای اندروید

برنامه تقویم شمسی فارسی برای اندروید

در صورتی که می خواهید بر روی دستگاه اندروید یک برنامه تقویم شمسی (فارسی) نصب کنید و نمی دانید که کدام برنامه بهتر است مقاله ما را مطالعه کنید. ما قرار است در این مقاله بهترین برنامه های تقویم شمسی (فارسی) را برای اندروید معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

مقدمه‌

هر کاربر ایرانی تمایل دارد یک تقویم فارسی یا شمسی در گوشی خود نصب کرده و از آن استفاده کند، زیرا زندگی روزمره ی ما با تاریخ شمسی بوده و جزء واجبات است و اندروید به صورت پیش فرض در اپلیکیشن تقویم (Calendar) خود تاریخ شمسی را ارائه نکرده است و فقط تاریخ میلادی را شامل می‌ شود. حال می خواهیم به این مورد بپردازیم که کدامیک از برنامه های تقویم فارسی موجود برای اندروید بهترین کیفیت را دارد؟ بنابراین با ما همراه شوید تا به معرفی بهترین برنامه های تقویم شمسی فارسی بپردازیم:

1) برنامه تقویم فارسی (Persian Calendar)

 

اگر بخواهیم به یکی از بهترین برنامه های تقویم شمسی حال حاضر اشاره کنیم، قطعاً برنامه تقویم فارسی یا Persian Calendar  به عنوان بهترین برنامه فعلی موجود برای اندروید انتخاب می گردد. برنامه Persian Calendar  خیلی وقت است که برای اندروید عرضه شده است و قابلیت های مختلف زیادی را در اختیار کاربران قرار می ‌دهد. خوشبختانه این تقویم فقط از ماه های شمسی پشتیبانی نکرده، بلکه ماه های قمری، میلادی و حتی دری را هم پشتیبانی می کند. این اپلیکیشن حجم بسیار پایینی داشته و از امکاناتی مانند نمایش نوتیفیکیشن، مبدل تاریخ، قطب نما، قبله نما، نمایش اوقات شرعی و غیره را هم در دسترس کاربران قرار می دهد. پس برنامه تقویم فارسی (Persian Calendar) هم اکنون یکی از بهترین برنامه های تقویم شمسی (فارسی) موجود برای اندروید به حساب می آید.

دانلود برنامه تقویم فارسی (Persian Calendar)  از کافه بازار

2) برنامه تقویم هوشمند پرند

یکی دیگر از برنامه هایی که می توان به عنوان یکی از بهترین برنامه های تقویم شمسی فعلی نامبرد، تقویم هوشمند پرند برای سیستم عامل اندروید می باشد. این برنامه رابط کاربری زیبایی داشته و از امکاناتی مانند مبدل تاریخ، ثبت یادآور، نمایش اوقات شرعی، پخش اذان، ثبت خاطرات روزانه به همراه اموجی و غیره پشتیبانی کرده است. این برنامه تقویم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است، و برای دستیابی به تمام قابلیت های اصلی آن نیاز است تا بعد از 15 روز (مهلت استفاده رایگان) نسبت به خرید اشتراک برنامه اقدام نمود. البته اگر صرفا به دنبال استفاده از یک برنامه تقویم شمسی باشید، نیازی به خرید اشتراک این برنامه نیست.

دانلود برنامه تقویم هوشمند پرند از کافه بازار

3) برنامه تقویم ملی

از دیگر برنامه های تقویم های شمسی یا فارسی که می توان معرفی کرد و پیشنهاد می کنیم حتی برای یک بار هم که شده از آن در گوشی اندرویدی خود استفاده کنید، برنامه تقویم ملی می باشد. رابط کاربری این برنامه بسیار زیبا و روان طراحی شده و اپلیکیشن از قابلیت هایی مانند مبدل تاریخ، قبله نما، نمایش اوقات شرعی و ثبت رویدادها و غیره پشتیبانی می کند. این برنامه ویژگی خوبی دارد که به موجب آن می ‌توان از تمام یادداشت هایی که در آن ثبت شده است، فایل بکاپ یا پشتیبان تهیه نمایید. پس در این شرایط کاربر دیگر نگران از دست رفتن نکات و یادداشت های خود نیست. فقط متاسفانه برنامه تقویم ملی رایگان نبوده و برای دانلود و نصب این اپلیکیشن شما باید هزینه 5000 تومان را پرداخت نمایید، ولی مطمئن باشید که این برنامه کیفیت لازم را در قبال این هزینه ارائه می کند.

دانلود برنامه تقویم ملی از کافه بازار

4) برنامه تقویم آسمان

یکی دیگر از برنامه های تقویم شمسی (فارسی) برتر موجود برای سیستم عامل اندروید تقویم آسمان است که کیفیت مطلوبی داشته و خوشبختانه به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته است ولی شامل خرید های درون برنامه ای می باشد. مواردی مانند رابط کاربری زیبا، امکان نوشتن یادداشت، ثبت رویداد و ثبت تسک (Task)  از اصلی ترین قابلیت های آن به حساب می آید. شما در نسخه رایگان برنامه تقویم آسمان فقط می‌توانید سه یادداشت، سه رویداد و سه وظیفه یا تسک را ثبت نمایید، ولی با خرید اشتراک آن دیگر محدودیتی برای ثبت این موارد نیست. بنابراین اگر می‌ خواهید از این برنامه فقط به عنوان یک تقویم شمسی یا فارسی استفاده نمایید، نیازی به پرداخت هزینه برای خرید اشتراک آن نخواهد بود.

دانلود برنامه تقویم آسمان از کافه بازار

5) برنامه تقویم باد صبا

در صورتی که به دنبال بهترین برنامه تقویم شمسی (فارسی) برای نصب در گوشی اندرویدی خود هستید، بی شک برنامه تقویم باد صبا می‌ تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این برنامه به دلیل رابط کاربری عالی و کیفیت عملکردش توانسته به شدت در بین کاربران محبوب گردد. تقویم باد صبا علاوه بر نمایش تاریخ شمسی از نمایش تاریخ قمری و میلادی هم پشتیبانی کرده و مواردی مانند قابلیت پخش اذان، انتخاب موذن، نمایش قبله، نمایش مناسبت‌ ها و نمایش اوقات شرعی هم پشتیبانی می کند. نکته جالب آن است که برنامه تقویم باد صبا به صورت رایگان عرضه می شود و برای دانلود و استفاده از قابلیت های آن نیازی به پرداخت هیچ هزینه ‌ای نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کوک موبایل در رسانه ملی