ترفند, ترفند اندروید

امنیت و محافظت گوشی های اندرویدی – حفاظت پیش فرض

ممکن است گوشی های اندرویدی مقصر جلوه کنند، اما آن ها در واقع کاملا امن هستند. یا حداقل می توانند باشند. با یک مقدار زحمت، گوشی Galaxy ،Pixel، یا OnePlus شما می تواند یک قلعه ی واقعی بشود، تقریبا غیر قابل نفوذ توسط هک ها، حملات، و بد افزارها. بنابراین اگر شما به دنبال مقداری امنیت بیشتر یا قفل شدن کامل گوشی خود هستید، اینجا ما به تمام چیزهایی که شما برای در امان نگه داشتن اطلاعات خود از افتادن در دست افراد اشتباه نیاز دارید، می پردازیم.

امنیت اندروید: حفاظت پیش فرض

حتی اگر کل پروسه ی تنظیم دستگاه خود را رد کنید و تمام پیام های حفاظتی را نادیده بگیرید، باز هم گوشی اندرویدی تان کار های زیادی برای در امان نگه داشتن اطلاعات شما می کند.

Play Protect

گوگل یک اسکنر بدافزار به اسم Play Protect را مستقیما در Play Store ساخته است، که قبل از دانلود کردن اپلیکیشن ها بر روی آن ها بررسی ایمنی انجام می دهد. اما از همه مهم تر، گوشی شما را به دنبال اپلیکیشن هایی که از زمان دانلودشان توسط شما، به مشکل خورده اند، بررسی می کند. اگر موردی پیدا کند به شما به وسیله یک نوتیفیکیشن هشدار خواهد داد و در موردهای حاد خودش آن ها را از دستگاه شما حذف می کند. شما می توانید با رفتن به قسمت My apps & games در پلی استور و سپس Updates، تنظیمات Google Play Protect خود را بررسی کنید و اپلیکیشن هایی که اسکن کرده است را ببینید.

 

امنیت و محافظت گوشی های اندرویدی - حفاظت پیش فرض

امنیت و محافظت گوشی های اندرویدی – حفاظت پیش فرض

 

رمزنگاری

از اندروید 5 Lollipop به بعد، تا زمانی که شما یک روش قفل کردن  (pattern ،pin، یا password) را روی گوشی خود قرار دهید، گوگل به طور پیش فرض رمزنگاری کامل دستگاه را ارائه می کند. در اندروید 7 Nougat، رمزنگاری مبتنی بر فایل تغییر کرد اما نتیجه ی نهایی اساسا یکسان است. اطلاعات روی گوشی شما به محض قفل شدن آن با رمزنگاری استاندارد AES ۲۵۶ بیتی محافظت می شوند، بنابراین آنها نمی توانند چیزی ببینند مگر اینکه رمز شما را داشته باشند.

کوک موبایل در رسانه ملی