ترفند آیفون

آنلاک آیفون

یکی از مشکلاتی که برای خیلی از دوستان پیش آمده مشکل لاک شدن آیفون ها میباشد. اما این مشکلات زمانی بیشتر میشودکه، به علت عدم اطلاع از آنلاک آیفون ممکن است باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری میشود. از همین رو برای بالاتر رفتن اطلاعات دوستان به معرفی چند مورد از شیوه های آنلاک آیفون میپردازیم.

لاک اپراتور:

شرکت های تولید کننده موبایل برای عرضه محصولات خود، با اپراتورهای ارائه سرویس قراردادی میبندند و در قبال دریافت هزینه گوشی های خود را در اختیار اپراتورها قرار میدهند و بدین شکل هم شرکت های تولید کننده و هم اپراتورها محصولات خود را ارائه میکنند. در این شرایط آیفون مربوط فقط تحت پوشش اپراتور مورد نظر قرار میگیرد و در حالت غیر، مشکلات آنتن دهی به وجود می آید. در این وضعیت آیفون لاک میشود و این حالت باید یا از سرویس اپراتور مد نظر استفاده کرد و یا باید آنلاک اپراتور آیفون کرد. در شرایطی که گوشی لاک اپراتور باشد شما دسترسی به استفاده از هیچ یک از اپراتورهای دیگر در کشور های مختلف را ندارید و گوشی لاک میباشد. به عنوان مثال یک گوشی برای شما از یک کشور دیگر ارسال میگردد و تحت پوشش اپراتورهای Tmobile یا verison یا orange و… باشد، در این صورت این گوشی قابل استفاده در کشورمان نیست در این حالت باید به آنلاک آیفون شما بپردازیم و بعضی صحبت های فروشندگان موبایل مبنی بر این که، گوشی دیگر قابل استفاده نیست و یا باید برد تعویض شود را فراموش کنید. گوشی هایی که در اصطلاح به عنوان آنلاک فکتوری هستند به این معنی است که آیفون توسط خود کمپانی برای استفاده از هر سرویسی یا اپراتور در هر نقطه از دنیا قابل استفاده است و هیچ محدودیتی برای بهره گیری  از آنها نیست و یا در صورت استفاده از یک سیم کارت جهانی ( Global SimCard) میتوانید در هر نقطه از کره زمین و هر دکل مخابراتی از گوشی خود آزادانه استفاده کنید.

خوب باید الان به بحث آنلاک آیفون بپردازیم و این بدین صورت است که با ارائه سرویس از طرف ما، شما می توانید از هر سرویسی و در هر نقطه از ایران یا سایر کشورها از گوشی خود استفاده کنید و در اصطلاح گوشی آنلاک میباشد. آنلاک آیفون به منظور برداشتن محدودیت های ارتباطی در ارائه سرویس های مخابراتی است، و باید به این نکته توجه داشته باشید که آنلاک آیفون با جلبریک کردن گوشی تفاوت فاحشی دارد و با این اصطلاحات فریب افراد سودجو را نخورید. در صورت لاک بودن اپراتور دسترسی گوشی شما در حالت عادی آزاد است و تنها نمی توانید از سرویس های مخابراتی مانند تماس، پیامک و یا اینترنت همراه استفاده کنید ولی در صورت ریستور کردن گوشی یا بازیابی به حالت کارخانه در مرحله راه اندازی موبایل، دسترسی شما قطع میشود و باید گوشی را آنلاک کنید و یا از سرویس همان اپراتورها استفاده کنید.

طریقه آنلاک آیفون برای گوشی های لاک اپراتور بدین شکل میباشد که، شماره سریال (Serial Number) موبایل شما برای شرکت اپراتور ارسال میگردد و آنها با بررسی سریال و imei گوشی شما به تایید یا تکذیب آن میپردازند. در صورت دریافت تاییدیه گوشی برای صحت استفاده از اپراتور مخصوص، درخواست آنلاک آن آیفون برای آنها ارسال می گردد و اپراتور سرویس دهنده مبلغ پرداختی خود به شرکت اپل، که در بالا مطرح کردیم را از شما دریافت میکند و آیفون را آنلاک میکند و اجازه استفاده از سایر سرویس ها را دراختیارتان قرار میدهد. در انجام مراحل آنلاک آیفون باید دقت داشته باشید که با شرکت های رسمی ارائه سرویس در ارتباط هستید، زیرا در این کار افرادی با ساختن سایتهای تقلبی و مشابه به کلاهبرداری از افراد میپردازند و در قبال دریافت مبلغ هیچ سرویسی به شما ارائه نمیشود. پیشنهاد ما استفاده از سایتهای رسمی اپراتورها و یا در صورت عدم دسترسی، با مراجعه به مجموعه کوک موبایل با اطمینان به آنلاک آیفون خود بپردازید.

روشی که در بالا برای شما توضیح دادیم روشی رسمی و قانونی میباشد اما در بعضی از مواقع مشکلاتی نظیر دسترسی ندادن اپراتور برای آنلاک آیفون میتوان از روشی سخت افزاری برای آزاد کردن دسترسی مخابراتی گوشی ها بپردازیم. در این روش گوشی شما باز میشود از قطعه ای کوچک، به نام گوی سیم(Gway) یا بعضی از دوستان به نام turbo sim استفاده میشود. از این طریق در واقع محدودیت استفاده از سرویس های اپراتوری از بین میرود و در واقع، این مسیر عدم دسترسی را دور میزند. در سری ios های قدیمی توسط cydia از طریق جلبریک قابل آپدیت و بروزرسانی بوده و یا از طریق شرکت های ارائه دهنده گوی به روز رسانی میشود. در حال حاضر گوی های ارائه شده توسط کوک موبایل تا ios 11.2 را حمایت کرده و مشکلی ایجاد نشده.


کوک موبایل در رسانه ملی