0

آموزش جامع برنامه ی Photos آیفون – بخش دوم

آموزش-جامع-برنامه-ی-Photos-آیفون-–-بخش-دوم

My Photo Stream

My Photo Stream یکی دیگر از سرویس های مفید در برنامه ی Photos است که به صورت کاملاً خودکار اخیرترین تصاویر گرفته شده شما را بر روی فضای iCloud آپلود می کند، بنابراین می توانید این تصاویر را حتی بر روی دستگاه هایی که از iCloud Photo Library هم استفاده نمی کنند، مشاهده کنید. (دقت کنید که با استفاده از این سرویس تنها می توان عکس ها را بر روی آی کلود آپلود کرد؛ در واقع  عکس های لایو و نیز فیلم ها با استفاده از My Photo Stream آپلود نمی شوند.) برای دیدن تصاویر بارگذاری شده بر روی آی کلود لازم است با استفاده از همان اپل آی دی که با آن روی گوشی لاگین کرده اید، بر روی دیوایس های دیگر هم لاگین کرده باشید.

iCloud Photo Library

iCloud Photo Library

عکسهای قرار گرفته بر روی My Photo Stream، جز فضای اشغال شده روی  iCloud حساب نمی شوند و تا ۱۰۰۰ تا از آنها را می توانید به مدت ۳۰ روز در iCloud ذخیره کنید. اگر دوست دارید که این تصاویر را برای همیشه نگه دارید، لازم است عکس ها را با استفاده از آیتیونز و یا روش های دیگر را به رایانه خود منتقل کنید.

 • روشن یا خاموش کردن My Photo Stream

برای فعال و یا غیرفعال کردن سرویس جریان عکس های من می توانید به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos و یا  Settings > Photos رفته و این گزینه را فعال و یا غیرفعال کنید.

iCloud Photo

iCloud Photo

 توجه: چنانچه از iCloud Photo Library استفاده می کنید، به طور خودکار سرویس My Photo Stream خاموش می شود.

 • استفاده از My Photo Stream بدون iCloud Photo Library

خوب است بدانید که وقتی که بعد از گرفتن عکس با استفاده از گوشی تان برنامه دوربین را ترک می کنید, در حالی که هنوز iPhone تان به Wi-Fi متصل است، تمامی تصاویر گرفته شده با دوربین به My Photo Stream اضافه خواهند شد. هر عکس دیگری را هم که به گوشی خود اضافه می کنید، من جمله اسکرین شات هایی که از صفحه نمایش گوشی خود می گیرید و یا عکسهایی که از ایمیل خود بر روی گوشی دانلود و ذخیره می کنید، همه و همه در آلبوم My Photo Stream ظاهر می شوند. حتی عکس هایی که آنها را با استفاده از این سرویس به دیگر دیوایس هایتان اضافه کرده اید، در آلبوم My Photo Stream آیفون شما ظاهر خواهند شد و می توانید با استفاده از گوشی خود آنها را ببینید.

 • مدیریت محتوای My Photo Stream

پس از باز کردن آلبوم My Photo Stream بر روی گزینه ی Select تپ کنید. حال می توانید گزینه های زیر را در ارتباط با مدیریت محتوای موجود در جریان عکس های گوشی خود به انجام برسانید:

My Photo Stream

My Photo Stream

 •  ذخیره بهترین عکس هایتان بر روی iPhone: عکس  مورد نظر را انتخاب کرده و در ادامه بر روی Add To کلیک کنید.
 •  اشتراک گذاری، چاپ و یا ایجاد کپی از عکس ها: عکس های مورد نظر برای چاپ و یا اشتراک گذاری را انتخاب کنید، سپس دکمه the Share button را ضربه بزنید.
 • حذف کردن عکس ها: عکس های مورد نظر برای حذف شدن را انتخاب کرده و در ادامه بر روی دکمه the Trash Can button ضربه بزنید.

توجه: اگرچه عکس های حذف شده از روی My Photo Stream از روی تمامی دستگاه های iOS  دیگر شما هم برداشته می شوند،  اما با این حال اصل عکس های گرفته شده بر روی دستگاهی که عکس با استفاه از آن گرفته شده است و در آلبوم Photos دستگاه باقی می ماند. نکته ی دیگر هم این است که اگر تصویری را در دستگاهی دیگر و یا آلبومی دیگر ذخیره کرده باشید، این تصویر با حذف از My Photo Stream از دستگاه ها و آلبوم های دیگر پاک نمی شود و همچنان بر روی آنها باقی می ماند.

اشتراک گذاری عکس توسط سرویس iCloud

سرویس iCloud Photo Sharing هم یکی دیگر از سرویس های اشتراک گذاری تصاویر و مدیاهای بر روی آیفون و دیگر دستگاه ی iOS است. با استفاده از این سرویس می توانید با دعوت از دیگرانی که از سرویس iCloud Photo Sharing استفاده می کنند، از آن ها بخواهید که عکس ها و ویدیو های شما را مشاهده کنند. چنانچه از iCloud Photo Sharing و بر روی دستگاهی با سیستم عامل iOS 6 یا بالاتر و یا Mac با سیستم عامل OS X 10.8 یا بالاتر، استفاده می کنید، امکان مشاهده  آلبوم ها و حتی درج کامنت برای هر مدیا هم وجود دارد. اگر دوستانتان از سیستم عامل iOS 7 یا بالاتر و یا OS X 10.9 یا بالاتر استفاده می کنند، می توانند عکس ها و ویدیو هایشان را به آلبوم های شما اضافه کنند. همچنین می توانید آلبوم خود را بر وب سایت دلخواه منتشر کنید تا هر کسی قادر به دیدن فیلم ها و یا عکس های موجود در آلبوم شما باشد. iCloud Photo Sharing سرویسی است که می تواند به صورت کاملاً مستقل از سرویس های iCloud Photo Library و My Photo Stream کار کند.

iCloud Photo Sharing

iCloud Photo Sharing

 توجه: برای استفاده از سرویس iCloud Photo Sharing، ایفونتان باید به اینترنت متصل شود. سرویس  iCloud Photo Sharing  بر روی هر دو شبکه Wi-Fi و شبکه دیتای تلفن همراه کار می کند. دقت کنید که برای اشتراک گذاری تصاویر با استفاده از دیتای موبایل، ممکن است نیاز به مدیریت مصرف اینترنت پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد پست "مدیریت مصرف اینترنت در استفاده از آیفون و آیپد" را ببینید.

سرویس-iCloud-Photo-Sharing-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

سرویس-iCloud-Photo-Sharing-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

در تصویر بالا می توانید صفحه اشتراک گذاری عکسی را در آیفون ببینید. در بخش بالایی صفحه می بینید که یکی از تصاویر موجود در آلبوم ها انتخاب شده است. ردیف زیرین عکس ها نشان می دهد که می توانید با استفاده از AirDrop  هر کدام از تصاویر دلخواهتان را به اشتراک بگذارید. در بخش وسطی تصویر هم گزینه های اشتراک گذاری دیگری از جمله Messages و ایمیل را می بینید.  پایین ترین ردیف هم شامل گزینه هایی برای کپی کردن عکس، پخش اسلایدگونه ی تصاویر  و یا اضافه کردن عکسی دلخواه به یک آلبوم است.  

 • فعال کردن iCloud Photo Sharing 

برای این منظور می توانید به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos رفته و یا خیلی ساده به آدرس Settings > Photos بروید.

فعال کردن سرویس iCloud Photo Sharing

فعال کردن سرویس iCloud Photo Sharing

 • اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها با استفاده از iCloud Photo Sharing

هنگام مشاهده یکی از عکس ها و یا ویدیوهای موجود بر روی آیفون و یا آیپدتان و یا پس از انتخاب چندین عکس یا فیلم، بر روی دکمه the Share button ضربه بزنید، در ادامه بر روی iCloud Photo Sharing تپ کرده و در نهایت هم با اضافه کردن نظرتان در مورد مدیای مورد نظر، آلبوم مشترک موجود را اشتراک گذاری کنید و یا با ساخت یک آلبوم جدید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید دوستانتان و دیگران را برای مشاهده آلبوم مشترکتان و با استفاده از آدرس ایمیل و یا شماره تلفن همراهشان برای دریافت پیام های متنی دعوت کنید.

 • فعال کردن یک وب سایت عمومی 

بر روی Shared ضربه زده و در ادامه با انتخاب یکی از عکس ها و مدیاهای موجود در آلبوم ها و با تپ کردن بر روی People گزینه ی  Public Website را روشن کنید. حال اگر دوست دارید ایجاد شدن سایت را به صورت عمومی اعلان کنید بر روی گزینه ی Share Link تپ کنید.

 • اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبوم به اشتراک گذاشته شده

بر روی Shared ضربه زده و در ادامه با انتخاب یکی از عکس ها و مدیاهای موجود در آلبوم ها و با تپ کردن بر روی the Add button هر مدیایی را که دوست دارید به البوم حاضر اضافه شود، به آن اضافه کرده و در نهایت بر روی گزینه ی Done تپ کنید. شما می توانید در این مرحله هر کامنتی را که دوست دارید به تصاویر اضافه کرده و پس از اتمام کار بر روی Post تپ کنید.

اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبوم به اشتراک گذاشته شده

اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبوم به اشتراک گذاشته شده

 • حذف عکسها از یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده

ابتدا بر روی Shared ضربه زده و در ادامه بر روی یک آلبوم ضربه بزنید، روی Select ضربه زده و عکس ها یا ویدیوهایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید، حال با تپ کردن بر روی دکمه ی the Trash Can button می توانید مدیاهای مورد نظر را حذف کنید.

 • حذف نظرات درج شده بر روی یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده

برای این منظور بایستی بر روی عکس یا ویدیویی که حاوی نظرات دیگران است، ضربه زده و در ادامه بر روی منطقه کاامنت ها که در پایین صفحه قرار گرفته است، کامنت مورد را لمس کرده و انگشتتان را برای چند ثانیه روی آن نگه دارید. حال می توانید بر روی Delete تپ کرده تا این کامنت از روی عکس و ویدیو پاک شود. دقت کنید که برای حذف عکس و کامنت از روی یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده، می بایست حتما صاحب آن آلبوم باشید تا مجوز دسترسی و ویرایش آلبوم برای شما صادر شده باشد.

 • تغییر نام آلبوم به اشتراک گذاشته شده

بر روی  Shared ضربه زده و در ادامه بر روی گزینه ی Edit ضربه بزنید، حال با تپ کردن روی فیلد نام می توانید آن را ویرایش کرده و یا اصلا نام جدیدی برای آلبوم وارد کنید.

 •  حذف و اضافه ی مشترکین،  روشن و خاموش کردن اعلانها

آلبوم به اشتراک گذاشته شده را انتخاب کنید، سپس روی People ضربه بزنید. در این بخش می توانید افرادی را که قادر به دیدن آلبوم شما هستند، ویرایش، حذف و یا اضافه کنید.

 • ایجاد اشتراک برای یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده

وقتی دعوت نامه ای از طرف یکی از دوستان برای دیدن آلبومش را دریافت میکنید، بر روی ضربه بزنید، سپس روی Accept ضربه بزنید. شما همچنین می توانید از طریق ایمیل، دعوت نامه ی دیدن آلبوم به اشتراک گذاشته شده را دریافت کنید.

ایجاد اشتراک در آلبوم عکس و فیلم

ایجاد اشتراک در آلبوم عکس و فیلم

 • اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبومی که در آن اشتراک دارید!

بر روی Shared ضربه زده و در ادامه با انتخاب یکی از عکس ها و مدیاهای موجود در آلبوم ها و با تپ کردن بر روی the Add button هر مدیایی را که دوست دارید به البوم حاضر اضافه شود، به آن اضافه کرده و در نهایت بر روی گزینه ی Done تپ کنید. شما می توانید در این مرحله هر کامنتی را که دوست دارید به تصاویر اضافه کرده و پس از اتمام کار بر روی Post تپ کنید.

 • مشاهده ی آلبوم خانوادگی تان

زمانی که Family Sharing تنظیم شد، به صورت اتومات آلبوم مشترکی به نام Family در بخش  Photos همه دستگاه های iOS اعضای خانواده ایجاد می شود.پس از این مرحله هر کسی در خانواده می تواند عکسها، ویدیوها و نظرات خود را بر روی آلبوم ها درج کند و هر زمانی هم که چیزی به آلبوم مشترک اضافه شود، نوتیفیکیشنی برای افراد خانواده ارسال می شود. برایکسب اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت نوتیفیکیشن ها بر روی گوشی های آیفون و دستگاه های iOS پست "آموزش مدیریت اعلان ها در آیفون" را مشاهده نمایید.

راه های دیگر برای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها

کاربران آیفون می توانند با استفاده از برنامه هایی که روی گوشی خود نصب می کنند و یا حتی با استفاده از برنامه های بومی چونMail و Messages  عکس ها و فیلم ها را به اشتراک بگذارند.

 • اشتراک گذاری عکس ها و یا ویدیوها و یا ایجاد کپی از آنها

برای این منظور می توانید درست در زمان مشاهده ی عکس یا ویدیوی مورد نظر آن را انتخاب کرده و بر روی دکمه the Share button ضربه بزنید. اگر دکمه اشتراک گذاری را ذیل مدیای مورد نظر نمی بینید، کافی است یک بار بر روی صفحه ضربه بزنید تا کنترل های مرتبط با مدیا نشان داده شوند.

چنانچه بر روی More در بخش اشتراک گذاری ضربه بزنید می توانید لیستی از  برنامه هایی را که در آنها امکان اشتراک گذاری مدیا وجود دارد، ببینید.

قبلا هم گفته بودیم که می توانید یک عکس لایو و یا ... را با استفاده از سرویس های iMessage، iCloud Photo Sharing، AirDrop و یا موارد دیگر به اشتراک بگذارید. هر عکس لایو به اشتراک گذاشته را می توان در آلبوم Photos و بر روی هر دستگاه iOS با سیستم عامل iOS 9 یا بالاتر و یا مکینتاش با سیستم OS X 10.11 یا بالاتر مشاهده و پخش کرد. در مورد دستگاه هایی که از Live Photos پشتیبانی نمی کنند، عکس لایو به صورت یک عکس تک فریمه قابل مشاهده خواهد بود.

محدودیت اندازه فایل های پیوستی توسط سرویس های ارائه دهنده خدمات تعیین می شود ولی آیفون هم در صورت لزوم می تواند عکس ها و ویدئو را برای کاهش دادن حجم آنها فشرده کند.

یکی دیگر از کارهای جالب و به درد بخور در مورد استفاده از سرویس اشتتراک گذاری مدیای آیفون این است که کاربران می توانند عکس یا ویدیو را کپی کرده و در ادامه آن ها را به ایمیلی دلخواه و یا پیام متنی (MMS یا iMessage) چسبانده و به همراه آن ارسال کنند.

 • اشتراک گذاری یک فیلم مموری

برای این منظور می بایست بر روی فیلم مموری که در حال پخش است ضربه زده و در ادامه بر روی دکمه the Share button ضربه زده و در نهایت گزینه مورد نظر برای اشتراک مموری را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید پست " آموزش زبانه ی مموری در آیفون" را مشاهده کنید.

نکته: برای تغییر در جهت نمایش فیلم بر روی صفحه نمایش آیفون می بایست قبل از اشتراک گذاری مدیا، دکمه چرخش به سمت چپ که با آیکون  the Rotate Left button  نمایش داده می شود و یا دکمه چرخش به سمت راست با ایکون  the Rotate Right button را ضربه بزنید.

 • اشتراک گذاری و یا کپی یکباره ی  عکس ها و فیلم ها

هنگام مشاهده یک تصویر و یا فیلم با استفاده از زبانه های Moment و یا Album,  Memory بر روی گزینه یSelect تپ کنید. پس از انتخاب عکسهایی که میخواهید آنها را به اشتراک بگذارید، بر روی دکمه the Share button ضربه زده و در نهایت یکی از گزینه های اشتراک گذاری را انتخاب کنید.

 •  ذخیره و یا به اشتراک گذاری عکس یا ویدیوهای دریافتی
بسته به اینکه مدیا از طریق چه برنامه ای برایتان ارسال شده است، روش ذخیره و اشتراک گذاری آن متفاوت خواهد بود:
 • ایمیل: برای دانلود مدیای مورد در صورت لزوم، بر روی عبارت Download ضربه زده و در ادامه آیکون مدیای مورد نظر را لمس کنید تا منوی اشتراک و سایر گزینه ها را ببینید.
 • پیام متنی: ابتدا روی پیامی که حامل مدیا است ضربه زده و پس از آن با ضربه زدن بر روی مدیای موجود در مکالمه آن را انتخاب کنید و در نهایت هم بر روی دکمه the Share button ضربه بزنید.

عکس ها و فیلم هایی که به همراه پیام های وارده به برنامه ی Messages ذخیره می کنید و یا بر روی یک صفحه وب ذخیره می شوند، به تب Photos در برنامه ی Photos آیفون اضافه می شوند. شما همچنین می توانید تمامی این تصاویر را با استفاده از تپ کردن بر روی گزینه ی Camera Roll در آیفون و یا تپ کردن بر روی آلبوم All Photos آیفون ببینید.

منبع: Apple
دیدگاه 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
بازگشت
آموزش جامع برنامه ی Photos آیفون – بخش دوم
آموزش-جامع-برنامه-ی-Photos-آیفون-–-بخش-دوم

My Photo Stream

My Photo Stream یکی دیگر از سرویس های مفید در برنامه ی Photos است که به صورت کاملاً خودکار اخیرترین تصاویر گرفته شده شما را بر روی فضای iCloud آپلود می کند، بنابراین می توانید این تصاویر را حتی بر روی دستگاه هایی که از iCloud Photo Library هم استفاده نمی کنند، مشاهده کنید. (دقت کنید که با استفاده از این سرویس تنها می توان عکس ها را بر روی آی کلود آپلود کرد؛ در واقع  عکس های لایو و نیز فیلم ها با استفاده از My Photo Stream آپلود نمی شوند.) برای دیدن تصاویر بارگذاری شده بر روی آی کلود لازم است با استفاده از همان اپل آی دی که با آن روی گوشی لاگین کرده اید، بر روی دیوایس های دیگر هم لاگین کرده باشید.

iCloud Photo Library

iCloud Photo Library

عکسهای قرار گرفته بر روی My Photo Stream، جز فضای اشغال شده روی  iCloud حساب نمی شوند و تا ۱۰۰۰ تا از آنها را می توانید به مدت ۳۰ روز در iCloud ذخیره کنید. اگر دوست دارید که این تصاویر را برای همیشه نگه دارید، لازم است عکس ها را با استفاده از آیتیونز و یا روش های دیگر را به رایانه خود منتقل کنید.

 • روشن یا خاموش کردن My Photo Stream

برای فعال و یا غیرفعال کردن سرویس جریان عکس های من می توانید به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos و یا  Settings > Photos رفته و این گزینه را فعال و یا غیرفعال کنید.

iCloud Photo

iCloud Photo

 توجه: چنانچه از iCloud Photo Library استفاده می کنید، به طور خودکار سرویس My Photo Stream خاموش می شود.

 • استفاده از My Photo Stream بدون iCloud Photo Library

خوب است بدانید که وقتی که بعد از گرفتن عکس با استفاده از گوشی تان برنامه دوربین را ترک می کنید, در حالی که هنوز iPhone تان به Wi-Fi متصل است، تمامی تصاویر گرفته شده با دوربین به My Photo Stream اضافه خواهند شد. هر عکس دیگری را هم که به گوشی خود اضافه می کنید، من جمله اسکرین شات هایی که از صفحه نمایش گوشی خود می گیرید و یا عکسهایی که از ایمیل خود بر روی گوشی دانلود و ذخیره می کنید، همه و همه در آلبوم My Photo Stream ظاهر می شوند. حتی عکس هایی که آنها را با استفاده از این سرویس به دیگر دیوایس هایتان اضافه کرده اید، در آلبوم My Photo Stream آیفون شما ظاهر خواهند شد و می توانید با استفاده از گوشی خود آنها را ببینید.

 • مدیریت محتوای My Photo Stream

پس از باز کردن آلبوم My Photo Stream بر روی گزینه ی Select تپ کنید. حال می توانید گزینه های زیر را در ارتباط با مدیریت محتوای موجود در جریان عکس های گوشی خود به انجام برسانید:

My Photo Stream

My Photo Stream

 •  ذخیره بهترین عکس هایتان بر روی iPhone: عکس  مورد نظر را انتخاب کرده و در ادامه بر روی Add To کلیک کنید.
 •  اشتراک گذاری، چاپ و یا ایجاد کپی از عکس ها: عکس های مورد نظر برای چاپ و یا اشتراک گذاری را انتخاب کنید، سپس دکمه the Share button را ضربه بزنید.
 • حذف کردن عکس ها: عکس های مورد نظر برای حذف شدن را انتخاب کرده و در ادامه بر روی دکمه the Trash Can button ضربه بزنید.

توجه: اگرچه عکس های حذف شده از روی My Photo Stream از روی تمامی دستگاه های iOS  دیگر شما هم برداشته می شوند،  اما با این حال اصل عکس های گرفته شده بر روی دستگاهی که عکس با استفاه از آن گرفته شده است و در آلبوم Photos دستگاه باقی می ماند. نکته ی دیگر هم این است که اگر تصویری را در دستگاهی دیگر و یا آلبومی دیگر ذخیره کرده باشید، این تصویر با حذف از My Photo Stream از دستگاه ها و آلبوم های دیگر پاک نمی شود و همچنان بر روی آنها باقی می ماند.

اشتراک گذاری عکس توسط سرویس iCloud

سرویس iCloud Photo Sharing هم یکی دیگر از سرویس های اشتراک گذاری تصاویر و مدیاهای بر روی آیفون و دیگر دستگاه ی iOS است. با استفاده از این سرویس می توانید با دعوت از دیگرانی که از سرویس iCloud Photo Sharing استفاده می کنند، از آن ها بخواهید که عکس ها و ویدیو های شما را مشاهده کنند. چنانچه از iCloud Photo Sharing و بر روی دستگاهی با سیستم عامل iOS 6 یا بالاتر و یا Mac با سیستم عامل OS X 10.8 یا بالاتر، استفاده می کنید، امکان مشاهده  آلبوم ها و حتی درج کامنت برای هر مدیا هم وجود دارد. اگر دوستانتان از سیستم عامل iOS 7 یا بالاتر و یا OS X 10.9 یا بالاتر استفاده می کنند، می توانند عکس ها و ویدیو هایشان را به آلبوم های شما اضافه کنند. همچنین می توانید آلبوم خود را بر وب سایت دلخواه منتشر کنید تا هر کسی قادر به دیدن فیلم ها و یا عکس های موجود در آلبوم شما باشد. iCloud Photo Sharing سرویسی است که می تواند به صورت کاملاً مستقل از سرویس های iCloud Photo Library و My Photo Stream کار کند.

iCloud Photo Sharing

iCloud Photo Sharing

 توجه: برای استفاده از سرویس iCloud Photo Sharing، ایفونتان باید به اینترنت متصل شود. سرویس  iCloud Photo Sharing  بر روی هر دو شبکه Wi-Fi و شبکه دیتای تلفن همراه کار می کند. دقت کنید که برای اشتراک گذاری تصاویر با استفاده از دیتای موبایل، ممکن است نیاز به مدیریت مصرف اینترنت پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد پست "مدیریت مصرف اینترنت در استفاده از آیفون و آیپد" را ببینید.

سرویس-iCloud-Photo-Sharing-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

سرویس-iCloud-Photo-Sharing-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

در تصویر بالا می توانید صفحه اشتراک گذاری عکسی را در آیفون ببینید. در بخش بالایی صفحه می بینید که یکی از تصاویر موجود در آلبوم ها انتخاب شده است. ردیف زیرین عکس ها نشان می دهد که می توانید با استفاده از AirDrop  هر کدام از تصاویر دلخواهتان را به اشتراک بگذارید. در بخش وسطی تصویر هم گزینه های اشتراک گذاری دیگری از جمله Messages و ایمیل را می بینید.  پایین ترین ردیف هم شامل گزینه هایی برای کپی کردن عکس، پخش اسلایدگونه ی تصاویر  و یا اضافه کردن عکسی دلخواه به یک آلبوم است.  

 • فعال کردن iCloud Photo Sharing 

برای این منظور می توانید به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos رفته و یا خیلی ساده به آدرس Settings > Photos بروید.

فعال کردن سرویس iCloud Photo Sharing

فعال کردن سرویس iCloud Photo Sharing

 • اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها با استفاده از iCloud Photo Sharing

هنگام مشاهده یکی از عکس ها و یا ویدیوهای موجود بر روی آیفون و یا آیپدتان و یا پس از انتخاب چندین عکس یا فیلم، بر روی دکمه the Share button ضربه بزنید، در ادامه بر روی iCloud Photo Sharing تپ کرده و در نهایت هم با اضافه کردن نظرتان در مورد مدیای مورد نظر، آلبوم مشترک موجود را اشتراک گذاری کنید و یا با ساخت یک آلبوم جدید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید دوستانتان و دیگران را برای مشاهده آلبوم مشترکتان و با استفاده از آدرس ایمیل و یا شماره تلفن همراهشان برای دریافت پیام های متنی دعوت کنید.

 • فعال کردن یک وب سایت عمومی 

بر روی Shared ضربه زده و در ادامه با انتخاب یکی از عکس ها و مدیاهای موجود در آلبوم ها و با تپ کردن بر روی People گزینه ی  Public Website را روشن کنید. حال اگر دوست دارید ایجاد شدن سایت را به صورت عمومی اعلان کنید بر روی گزینه ی Share Link تپ کنید.

 • اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبوم به اشتراک گذاشته شده

بر روی Shared ضربه زده و در ادامه با انتخاب یکی از عکس ها و مدیاهای موجود در آلبوم ها و با تپ کردن بر روی the Add button هر مدیایی را که دوست دارید به البوم حاضر اضافه شود، به آن اضافه کرده و در نهایت بر روی گزینه ی Done تپ کنید. شما می توانید در این مرحله هر کامنتی را که دوست دارید به تصاویر اضافه کرده و پس از اتمام کار بر روی Post تپ کنید.

اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبوم به اشتراک گذاشته شده

اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبوم به اشتراک گذاشته شده

 • حذف عکسها از یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده

ابتدا بر روی Shared ضربه زده و در ادامه بر روی یک آلبوم ضربه بزنید، روی Select ضربه زده و عکس ها یا ویدیوهایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید، حال با تپ کردن بر روی دکمه ی the Trash Can button می توانید مدیاهای مورد نظر را حذف کنید.

 • حذف نظرات درج شده بر روی یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده

برای این منظور بایستی بر روی عکس یا ویدیویی که حاوی نظرات دیگران است، ضربه زده و در ادامه بر روی منطقه کاامنت ها که در پایین صفحه قرار گرفته است، کامنت مورد را لمس کرده و انگشتتان را برای چند ثانیه روی آن نگه دارید. حال می توانید بر روی Delete تپ کرده تا این کامنت از روی عکس و ویدیو پاک شود. دقت کنید که برای حذف عکس و کامنت از روی یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده، می بایست حتما صاحب آن آلبوم باشید تا مجوز دسترسی و ویرایش آلبوم برای شما صادر شده باشد.

 • تغییر نام آلبوم به اشتراک گذاشته شده

بر روی  Shared ضربه زده و در ادامه بر روی گزینه ی Edit ضربه بزنید، حال با تپ کردن روی فیلد نام می توانید آن را ویرایش کرده و یا اصلا نام جدیدی برای آلبوم وارد کنید.

 •  حذف و اضافه ی مشترکین،  روشن و خاموش کردن اعلانها

آلبوم به اشتراک گذاشته شده را انتخاب کنید، سپس روی People ضربه بزنید. در این بخش می توانید افرادی را که قادر به دیدن آلبوم شما هستند، ویرایش، حذف و یا اضافه کنید.

 • ایجاد اشتراک برای یک آلبوم به اشتراک گذاشته شده

وقتی دعوت نامه ای از طرف یکی از دوستان برای دیدن آلبومش را دریافت میکنید، بر روی ضربه بزنید، سپس روی Accept ضربه بزنید. شما همچنین می توانید از طریق ایمیل، دعوت نامه ی دیدن آلبوم به اشتراک گذاشته شده را دریافت کنید.

ایجاد اشتراک در آلبوم عکس و فیلم

ایجاد اشتراک در آلبوم عکس و فیلم

 • اضافه کردن عکس و ویدیو به آلبومی که در آن اشتراک دارید!

بر روی Shared ضربه زده و در ادامه با انتخاب یکی از عکس ها و مدیاهای موجود در آلبوم ها و با تپ کردن بر روی the Add button هر مدیایی را که دوست دارید به البوم حاضر اضافه شود، به آن اضافه کرده و در نهایت بر روی گزینه ی Done تپ کنید. شما می توانید در این مرحله هر کامنتی را که دوست دارید به تصاویر اضافه کرده و پس از اتمام کار بر روی Post تپ کنید.

 • مشاهده ی آلبوم خانوادگی تان

زمانی که Family Sharing تنظیم شد، به صورت اتومات آلبوم مشترکی به نام Family در بخش  Photos همه دستگاه های iOS اعضای خانواده ایجاد می شود.پس از این مرحله هر کسی در خانواده می تواند عکسها، ویدیوها و نظرات خود را بر روی آلبوم ها درج کند و هر زمانی هم که چیزی به آلبوم مشترک اضافه شود، نوتیفیکیشنی برای افراد خانواده ارسال می شود. برایکسب اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت نوتیفیکیشن ها بر روی گوشی های آیفون و دستگاه های iOS پست "آموزش مدیریت اعلان ها در آیفون" را مشاهده نمایید.

راه های دیگر برای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها

کاربران آیفون می توانند با استفاده از برنامه هایی که روی گوشی خود نصب می کنند و یا حتی با استفاده از برنامه های بومی چونMail و Messages  عکس ها و فیلم ها را به اشتراک بگذارند.

 • اشتراک گذاری عکس ها و یا ویدیوها و یا ایجاد کپی از آنها

برای این منظور می توانید درست در زمان مشاهده ی عکس یا ویدیوی مورد نظر آن را انتخاب کرده و بر روی دکمه the Share button ضربه بزنید. اگر دکمه اشتراک گذاری را ذیل مدیای مورد نظر نمی بینید، کافی است یک بار بر روی صفحه ضربه بزنید تا کنترل های مرتبط با مدیا نشان داده شوند.

چنانچه بر روی More در بخش اشتراک گذاری ضربه بزنید می توانید لیستی از  برنامه هایی را که در آنها امکان اشتراک گذاری مدیا وجود دارد، ببینید.

قبلا هم گفته بودیم که می توانید یک عکس لایو و یا ... را با استفاده از سرویس های iMessage، iCloud Photo Sharing، AirDrop و یا موارد دیگر به اشتراک بگذارید. هر عکس لایو به اشتراک گذاشته را می توان در آلبوم Photos و بر روی هر دستگاه iOS با سیستم عامل iOS 9 یا بالاتر و یا مکینتاش با سیستم OS X 10.11 یا بالاتر مشاهده و پخش کرد. در مورد دستگاه هایی که از Live Photos پشتیبانی نمی کنند، عکس لایو به صورت یک عکس تک فریمه قابل مشاهده خواهد بود.

محدودیت اندازه فایل های پیوستی توسط سرویس های ارائه دهنده خدمات تعیین می شود ولی آیفون هم در صورت لزوم می تواند عکس ها و ویدئو را برای کاهش دادن حجم آنها فشرده کند.

یکی دیگر از کارهای جالب و به درد بخور در مورد استفاده از سرویس اشتتراک گذاری مدیای آیفون این است که کاربران می توانند عکس یا ویدیو را کپی کرده و در ادامه آن ها را به ایمیلی دلخواه و یا پیام متنی (MMS یا iMessage) چسبانده و به همراه آن ارسال کنند.

 • اشتراک گذاری یک فیلم مموری

برای این منظور می بایست بر روی فیلم مموری که در حال پخش است ضربه زده و در ادامه بر روی دکمه the Share button ضربه زده و در نهایت گزینه مورد نظر برای اشتراک مموری را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید پست " آموزش زبانه ی مموری در آیفون" را مشاهده کنید.

نکته: برای تغییر در جهت نمایش فیلم بر روی صفحه نمایش آیفون می بایست قبل از اشتراک گذاری مدیا، دکمه چرخش به سمت چپ که با آیکون  the Rotate Left button  نمایش داده می شود و یا دکمه چرخش به سمت راست با ایکون  the Rotate Right button را ضربه بزنید.

 • اشتراک گذاری و یا کپی یکباره ی  عکس ها و فیلم ها

هنگام مشاهده یک تصویر و یا فیلم با استفاده از زبانه های Moment و یا Album,  Memory بر روی گزینه یSelect تپ کنید. پس از انتخاب عکسهایی که میخواهید آنها را به اشتراک بگذارید، بر روی دکمه the Share button ضربه زده و در نهایت یکی از گزینه های اشتراک گذاری را انتخاب کنید.

 •  ذخیره و یا به اشتراک گذاری عکس یا ویدیوهای دریافتی
بسته به اینکه مدیا از طریق چه برنامه ای برایتان ارسال شده است، روش ذخیره و اشتراک گذاری آن متفاوت خواهد بود:
 • ایمیل: برای دانلود مدیای مورد در صورت لزوم، بر روی عبارت Download ضربه زده و در ادامه آیکون مدیای مورد نظر را لمس کنید تا منوی اشتراک و سایر گزینه ها را ببینید.
 • پیام متنی: ابتدا روی پیامی که حامل مدیا است ضربه زده و پس از آن با ضربه زدن بر روی مدیای موجود در مکالمه آن را انتخاب کنید و در نهایت هم بر روی دکمه the Share button ضربه بزنید.

عکس ها و فیلم هایی که به همراه پیام های وارده به برنامه ی Messages ذخیره می کنید و یا بر روی یک صفحه وب ذخیره می شوند، به تب Photos در برنامه ی Photos آیفون اضافه می شوند. شما همچنین می توانید تمامی این تصاویر را با استفاده از تپ کردن بر روی گزینه ی Camera Roll در آیفون و یا تپ کردن بر روی آلبوم All Photos آیفون ببینید.